Щотижнева програма Вести.net від 3 вересня 2016 року

размещено в: Новости | 0
Щотижнева програма Вести.net від 3 вересня 2016 року
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Самий важкий ноутбук, самий вибухонебезпечний смартфон і найдешевший легендарний фотоапарат. Загалом, найбільша в Європі виставка побутової електроніки і головні її новинки — у програмі Вести.net підсумки тижня.

Привіт, планета, це програма Вести.net з Берліна з виставки IFA — це таке європейське шоу побутової електроніки. На цей раз наш берлінський улов був скромніший звичайного. Можливо, це пов’язано із загальним уповільненням ринку, можливо — з тим, що найбільші гравці тепер намагаються проводити свої анонси самостійно, щоб вони не тонули в інформаційному шумі виставки.

Наприклад, основна річна прем’єра Samsung — Galaxy Note 7 — відбулася в липні, аж за два місяці, і з тих пір Note навіть оскандалився. Преса оцінила його дуже високо, але після двох тижнів продажів 35 з 2,5 мільйона проданих примірників зайнялися або навіть вибухнули через несправну батарейки. Тепер для заміни відкликають всі “Ноуты”. Очевидно, що мова йде не тільки про продані, але і тих, що стоять на полицях, лежать на складах магазинів і заводів. Загалом, індустрія такого не пригадає, і скільки це буде коштувати “Самсунгу” в загальному — важко навіть уявити.

Пов’язано це з ситуацією чи ні, але берлінський анонс корейців виглядав незвично.

У звичайній для Samsung манері імперських презентацій, орендувавши величезну концертний майданчик “Темподром”, корейці в цей раз на берлінській виставці IFA представили тільки один продукт — нові смарт-годинник Gear S3. Незважаючи на світлові ефекти, яким позаздрив би будь-який цирк чи театр, презентацію не вдалося розтягнути більше, ніж на півгодини. При цьому сам продукт — годинник — виглядає дуже привабливо.

Перше, що кидається в очі — годинник великі. Це легко побачити, порівнявши з Huawei Watch. Gear S3 виглядають значно солідніше і, швидше за все, на жіночій руці здадуться взагалі гігантськими. Зате у них набагато більш яскравий дисплей, який завжди включений, і є припущення, що ними можна буде користуватися навіть при яскравому сонячному світлі, на відміну від того ж Huawei. Ну і інтерфейс Tizen — а всередині саме ця операційка — чудово виглядає на Gear S3.

Втім, операційка — і сила цього продукту, і слабкість. Є великі сумніви, що кількість додатків для Tizen коли-небудь хоч близько підійде до достатку, до якого звикли користувачі Android або iOS — просто тому, що Tizen ніхто, крім Samsung, не займається, пристроїв на ньому не так багато, і розробники не так охоче йдуть на цей ринок.

Повертаємося до начинки Gear S3. У них тепер з’явиться LTE-модуль, тобто, годинник може працювати без смартфона, причому не тільки з програмами, але і з голосовими дзвінками, наприклад. Поки незрозуміло, в обидві моделі буде вбудовуватися модуль LTE з електронною СІМ-картою, і в усіх країнах їх будуть продавати з цією опцією. Крім того, в годиннику є GPS і альтиметр — прилад вимірює висоту. Тобто, з ними можна записувати треки походів по горах або заміряти швидкість спуску на лижах. Виходить, що годинник наповнені дуже ненажерливою електронікою, і тим більше дивно, що зі сцени пообіцяли аж три дні роботи без підзарядки, і це при акумуляторі ємністю 380 міліампер-годин. Віриться в це насилу і, безумовно, саме роботу від батареї і будуть все перевіряти, коли годинник стануть доступні для тестування.

Коли це станеться, а також те, як скоро Gear S3 з’являться в магазинах, невідомо, Також невідома і ціна, хоча за інформацією порталу SamMobile, вартість в Європі складе 400 євро.

Якщо йти хронологічно, то наступною відразу після Samsung в нульовий день виставки IFA виступала компанія Lenovo.

Презентація Lenovo в Берліні була на диво короткою. Ніяких розповідей про минулі заслуги або про важку ситуацію на ринку, швидко й без особливого надриву розповіли про ключові новинки, і це незважаючи на те, що новинки були дуже незвичайними. Чого варто тільки партнерство з Hasselblad, а це практично штучний виробник середньоформатних камер родом ще з XIX століття, ікона якості в області професійної фотографії. Фотоапарати Hasselblad взагалі грають в іншій лізі, ніж найсерйозніші повнокадрові дзеркальні камери. Досить сказати, що ціна за Hasselblad без об’єктиву може становити мільйон рублів. І ось тепер можна придбати Hasselblad для смартфона. Маленька сенсація від Lenovo — зовнішня камера для телефону з написом Hasselblad, і це саме по собі щось неймовірне.

Другий момент — вже існуюча модульна система від Lenovo. Ось у нас є смартфон, є камера, і вона на магнітиках прилипає. Запускаємо камеру, і через три секунди у нас не якась простенька камера смартфона, а камера Hasselblad з 10-кратним оптичним зумом. Ось ми сфотографували на камеру Hasselblad логотип Hasselblad. Виходить щось на зразок бездзеркальної камери з видошукачем у вигляді смартфона. Наскільки це приживеться — незрозуміло. За великим рахунком, нічого наднового в цьому немає, щось подібне пропонує Sony у вигляді об’єктивів, які можна приторочить до мобільного телефону, щось подібне робив Samsung. Але ні у кого до цих пір не було логотипу Hasselblad.

Наскільки ця камера насправді має відношення до легендарним якостям шведської фототехніки, за короткий тест на стенді сказати неможливо, але вже очевидно, що, з одного боку, воно буде працювати тільки зі смартфонами Moto, і тільки з тими, що підтримують модулі. А з іншого, нехай цей модуль буде коштувати немало, але, як не крути, а це найдешевший Hasselblad в історії. І це було не єдиним дивним пристроєм від Lenovo.

А тепер перейдемо до старійшини цеху виробників електроніки, компанії, яка існувала на цьому ринку, коли ще не те що телефонів — персональних комп’ютерів не було.

Один з визнаних титанів світу хай-тека — компанія Sony відкрила свою щорічну прес-конференцію на виставці електроніки IFA вельми специфічним чином. Вийшовши на сцену, глава Sony Кадзуо Хіраї, ледь привітавшись, звернувся до присутніх журналістом з докором: мовляв, протягом кількох років вони сумнівався в життєздатності та значущості Sony на стрімко мінливому ринку. На доказ Хіраї показав слайд з заголовками статей від 2012 року: “Як у Sony все пішло не так”, “Виникнення і занепад імперії Sony” і так далі. Але, мовляв, сьогодні-то ви змінили свою думку: І заголовки 2016 року: “Sony повстає зі смертного одра”, “Sony звітує про прибуток вперше за п’ять років”.

Тобто, власне головне послання прес-конференції — те ж саме, що і в анекдоті про “не дочекаєтеся”, але в застосуванні до Sony. Як багато заслуг мобільного підрозділу в тому, що компанія повернулася до прибутковості, – невідомо. Але головний анонс — нові смартфони Хрегіа XZ і Xperia X Compact — припав на другу частину прес-конференції.

Наголос при створенні цих телефонів з технічної точки зору був зроблений на камерах. По-перше, Sony зуміли вмістити систему оптичної стабілізації з своїх камер і фотоапаратів в телефони. Причому цю систему в Sony вважають стабілізацією аж по 5 осях. По-друге, у 23-мегапіксельний сенсор (такий же, як і в попередніх флагманах) зуміли вставити ще лазерну фокусування і якийсь інфрачервоний RGB-датчик для точної автоналаштування рівня білого. Нас умовляли не порівнювати цю камеру з іншими камерами — програмне забезпечення ж не фінальне, але ми не втрималися. Правильно вмовляли — точна настройка рівня білого поки явно вельми неточна.

Зате ось китайці на IFA були представлені рясно. Деякі компанії, які ми навіть і не звикли поки вважати великими іменами в мобільному бізнесі, влаштовували кілька прес-конференцій, та ще під різними іменами.

Бренд nubia з’явився на ринку всього чотири роки тому — китайська корпорація ZTE створила його під просування смартфонів. Тільки не бюджетних, як зазвичай роблять великі гравці, а навпаки — досить дорогих, яким і назва потрібно звучне. З тих пір успішно випустили кілька поколінь. У нинішньому — акцент на дизайн і камеру. Нічого надприродного немає, але те, що є, непогано опрацьовано. Дизайн — це в першу чергу майже повна відсутність бічних меж екрану. Вони приховані округленими краями захисного скла.

Цікавих речей, які можна показати, тут як мінімум дві. Перша — це спроба в програмному інтерфейсі телефону використовувати той самий 2.5 D дисплей, тобто скошені краї екрана. Вони скошені настільки дрібно, що це практично непомітно. Але зате їх можна використовувати для управління телефоном особливими жестами. Наприклад, можна змінювати яскравість екрану, не залазячи в меню.

Що стосується камери, то розмови про те, що це мало не найважливіша частина телефону, з точки зору сьогоднішніх споживачів, вже стали загальним місцем. Якщо немає чого-небудь незвичайного в конструкції або характеристиках — розповідай про камеру. Благо в даному випадку є про що.

Тут можна вивести псевдоручные налаштування всього і вся. Та ж діафрагма називається “електронна діафрагма”. Якимось чином імітується робота цієї діафрагми в цьому фотоапараті. Але це добре… Є можливість вручну міняти точку фокусування. І тут що важливо — точка фокусування, де вона в реальності, підсвічується червоним. Насправді нічого унікального в цьому немає — ручна або псевдоручная фокусування зустрічається сьогодні в багатьох смартфонах. Але те, що вона підсвічується “як в професійних камерах”, — це, звичайно, зручно.

Втім, як би не був цікавий цей телефон, його неймовірні продажу віриться насилу. Запал готових погратися з продукцією щодо нового бренду з Піднебесної легко остуджується ціною в 600 євро за максимальну комплектацію.

Витяг із запасників аж цілих два телефони — і не тільки — і самий великий китаєць на мобільному ринку — Huawei.

І єдиний немобільні сюжет в програмі. Не про телефони, та й взагалі майже непідйомний — але зате рекордний.

Оставить ответ