Смартфон на російській ОС вийде до кінця року

размещено в: Новости | 0
Смартфон на російській ОС вийде до кінця року
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Смартфони на вітчизняній операційній системі, заснованої на OC Sailfish, можуть з’явитися у продажу вже в цьому році. Про це повідомив газеті “Ведомости” російський співвласник фінської Jolla (розробника Sailfish) Григорій Березкін. Він також є мажоритарним акціонером компанії-розробника нової вітчизняної ОС.

За словами Березкіна, російська ОС і смартфони, які будуть виходити на ній, призначені не для держсектора, а для звичайних користувачів. Перші пристрої на вітчизняній модифікації Sailfish з’являться, за словами Березкіна, вже через кілька місяців і будуть продаватись за доступними цінами. В даний момент ведуться переговори з виробниками, проте з якими саме, Березкін в інтерв’ю “Ведомостям” не уточнив.

Нагадаємо, що глава Мінкомзв’язку Микола Нікіфоров представив на початку травня компанію «Відкрита мобільна платформа», яка на 80% належить Березкін (ще 20% контролює Михайло Верозуб), як розробника вітчизняної ОС для смартфонів. Головним завданням створюваного продукту є успішна конкуренція з Android на ринку бюджетних мобільних пристроїв.

Але представники виробників пристроїв і рітейлери особливих ринкових перспектив у цього продукту не бачать. Як розповів “Відомостям” гендиректор російського офісу Lenovo Гліб Мішин, користувачі навряд чи захочуть переходити з Android на її подобу. Представники рітейлерів, опитані виданням, також поділяють думку Мішина.

Виходом для “Відкритої мобільної платформи” могло б стати створення ринку для її продукту адміністративними методами. Наприклад, державні відомства і держкомпанії могли б зобов’язати купувати смартфони з вітчизняної ОЗ, або іншими шляхами обмежити штучно привабливість пристроїв з ОС Android.

Джерело: “Відомості”

Оставить ответ