Співробітник “Яндекса” намагався продати секретні пошукові алгоритми

размещено в: Новости | 0
Співробітник “Яндекса” намагався продати секретні пошукові алгоритми
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Колишній співробітник компанії “Яндекс” Дмитро Коробов отримав два роки умовно за викрадення вихідного коду і алгоритмів “Яндекс.Пошуку” і спробу продати інтелектуальну власність вартістю в кілька мільярдів рублів за 25 тисяч доларів і 250 тисяч рублів.

За даними видання “Комерсант”, викрадач планував витратити отримані кошти на створення власного стартапу, але в момент угоди його заарештували співробітники УФСБ Росії по Москві і Московській області. Втрата вихідного коду могла обернутися для компанії “Яндекс” роками судових розглядів, серйозні репутаційні витратами і падінням капіталізації, повідомляє “РІА Новини.

Розгляд кримінальної справи відносно Дмитра Коробова, обвинуваченого за статтею “Незаконні отримання та розголошення відомостей, складових комерційну таємницю”, відбулося в Тушинському районному суді Москви. Згідно з матеріалами обвинувального висновку, в березні 2015 року Дмитро Коробов, ще працював в цей час в “Яндексі”, скопіював з сервера компанії програмне забезпечення, що містить вихідний код і алгоритми пошукової системи “Яндекс” з метою подальшої передачі третім особам.

Знайомий з ходом розслідування джерело повідомило, що вартість викраденого оцінюється в мільярди рублів і являє собою значну частину вартості компанії.

Джерела: Комерсант, РИА Новости

Оставить ответ