Суд встав на сторону Google у патентній суперечці з Oracle

размещено в: Новости | 0
Суд встав на сторону Google у патентній суперечці з Oracle
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Розробник корпоративного ПО корпорація Oracle не змогла довести в суді, що пошуковик Google порушив її патенти, використовуючи технології Java в операційній системі Android. Oracle вимагала у власника Google, корпорації Alphabet, компенсації збитку в розмірі 9 млрд доларів.

Платформа Java, що включає мову програмування, віртуальну машину для запуску додатків і програмні бібліотеки, розроблялася Sun Microsystems з 1991 року. Поглинувши Sun Microsystems у січні 2010-го, Oracle через кілька місяців звинуватила Google в незаконному використанні Java в Android. Зазначимо, що Sun Microsystems у момент виходу Android не тільки не мала претензій до Google, але і всіляко вітала використання Java в нової мобільної ОС.

У 2012-му році перша справа припинили після того, як присяжні не змогли прийти до однозначного рішення, але згодом Oracle почала нову тяжбу. Позиція Google полягала в тому, що вбудовані Java в Android не порушував авторських прав — задіяні були лише ті технології, які підпадають під поняття “добросовісного використання” (fair use) і не вимагають ліцензії або спеціального дозволу від Oracle. Напередодні присяжні прийшли до такого ж висновку, одностайно підтримавши позицію пошуковика.

Юристи Oracle заявили, що будуть оскаржувати рішення.

Джерело: Bloomberg

Оставить ответ