Терористи закуповують зброю через Facebook

размещено в: Новости | 0
Терористи закуповують зброю через Facebook
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Групи соціальної мережі Facebook використовуються бойовиками з Лівії, Сирії, Іраку та інших “неспокійних” країн для ведення переговорів про продаж вогнепальної зброї. За даними газети The New York Times, “онлайн-базари” з’являлася в основному в тих регіонах, де особливо сильні позиції ИГИЛ та інших терористичних угруповань.

Прямий продаж зброї заборонена правилами соцмережі. Тим не менш, як мінімум в шести групах Facebook можна було знайти фотографії товарів (включаючи боєприпаси, ракети, важкі кулемети, гранатомети тощо), а також переговори про ціни між замовниками і продавцями. Велика частина озброєння, виставленого на продаж, постачалася США і їх союзниками країнам Близького Сходу.

Спираючись на результати власного розслідування та звіті консалтингової компанії Armament Research Services, NYT надала Facebook відомості про групах, після чого шість з них були закриті протягом доби. Уникнула блокування тільки одна сторінка, яка виставляла фото і вела обговорення на збройову тематику, але не вела продаж.

Раніше в цьому році Facebook посилила правила соцмережі і месенджера, повністю заборонивши продаж вогнепальної і будь-якого іншого зброї, а також використання сайту в якості посередника для таких угод.

Як відзначає NYT, в групах можна було знайти будь-яке озброєння — від автоматів Калашнікова до протитанкових ракетних комплексів. З вересня 2014 року було зафіксовано щонайменше 97 спроб здійснення угод про продаж зброї через групи Facebook в Лівії. Там же розміщувалися оголошення інших супутніх товарів (таких як бронежилети, інфрачервоні камери та обмундирування), які не вважаються озброєнням і не суперечать політиці компанії.

Джерело: The New York Times

Оставить ответ