Творець “гугломобіля” зайнявся самоврядними вантажівками

размещено в: Новости | 0
Творець “гугломобіля” зайнявся самоврядними вантажівками
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Колишній інженер Google Ентоні Левандовскі — один з ключових розробників проекту самокерованих автомобілів майбутнього — приєднався до стартапу Otto. Нова компанія, заснована кілька місяців тому в Сан-Франциско, ставить перед собою завдання автоматизувати комерційні вантажні перевезення за рахунок технологій “штучного інтелекту”.

У Otto працює близько 40 осіб. Більшу частину штату складають вихідці з IT-корпорацій, таких як Google, Apple, Tesla і Cruise Automation. Окрім Левандовського, в стартапі зайнятий Ліор Рон — ще один ветеран інтернет-пошукача, який брав участь у розробці карт Google Maps і смартфонів Motorola.

 

Otto має намір не випускати самі вантажівки, а створити технологію, яка навчить їх їздити без допомоги водія. Програмний комплекс може встановлюватися на машини в сервісних центрах або прямо на заводі. На відміну від “гугломобілей”, Otto сфокусована на автономному водінні високошвидкісними магістралями. Для їзди по міських дорогах, а також розвантаження і вантаження вантажівкам раніше знадобиться людина.

Зараз Otto відчуває технологію на VNL 780 — тривісних тягачах Volvo. Однак у майбутньому стартап сподівається працювати тільки з великовантажними автомобілями так званого 8-го класу. До нього відносяться вантажні тягачі з причепом — самі великі і важкі (близько 15 тонн) у США.

Otto — не єдина компанія, яка намагається автоматизувати вантажоперевезення. Минулого місяця турне по Європі завершили вантажівки Volvo і Daimler з “автопілотом”. Дорожній караван колесив по континенту протягом тижня, причому більшу частину шляху він подолав самостійно, без втручання водіїв. Одна з цілей ініціативи полягала в тому, щоб підвищити обізнаність людей щодо безпеки самохідних” автомобілів.

Джерело: The Verge

Оставить ответ