У буддійському храмі завівся робот-чернець

размещено в: Новости | 0
У буддійському храмі завівся робот-чернець
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

У буддійському храмі Лунцюань (“Весна дракона”) на околиці Пекіна з’явився новий проповідник — невеликий, 60-сантиметровий робот по імені Сяньер (Xian’er) з сенсорним екраном на грудях, який ділиться з відвідувачами чернечими навчаннями і медитативними техніками. Як пише The New York Times, в його розробці взяв участь з десяток місцевих компаній.

Сама поява робота-ченця можна вважати вдалим симбіозом технології і культури. За словами Сянь Фэня — глави центру коміксів при Лунцюане, спроектував машину, — Сяньер показує, що “наука і буддизм не конфліктують або суперечать один одному.”

Читайте також: Питання і відповіді: хто і навіщо готує революцію ботів”

Натиснувши на тачскрін робота-ченця, туристи і парафіяни Лунцюаня можуть отримати відповідь на будь-яке питання. Наприклад, якщо запитати Сяньера про сенс життя, він скаже: “Як говорить учитель, сенс життя полягає в тому, щоб допомогти якомога більшій кількості людей нарешті залишити позаду гіркоту і знайти щастя”. На питання “Хто твої батьки?”, він відповість: “Це смішно, як у робота можуть бути батьки?”

Люди, які не можуть відвідати храм, можуть поспілкуватися з Сяньером через месенджер WeChat. Там чат-бота можна знайти по ніку (贤二机器僧). Настоятелі Лунцюаня каже, що не планують запускати робота-ченця в масове виробництво. Їх найближче завдання полягає в тому, щоб надати більшої мудрості поточної моделі.

Джерело: The New York Times

Оставить ответ