У Гарварді хочуть “прокачати” штучний інтелект до рівня людини

размещено в: Новости | 0
У Гарварді хочуть “прокачати” штучний інтелект до рівня людини
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Штучний інтелект (ШІ), думаючий не гірше людини, мають намір створити вчені з Гарварду. Для цього проекту університету виділили великий грант у 28 мільйонів доларів. Як повідомляє Wired, дослідники сподіваються розробити нейронну мережу, схожу з людським мозком.

Людська пам’ять, розмір якої, на думку вчених, становить від 10 до 100 терабайт, має набагато більшу функціональність, ніж комп’ютер з тими ж обсягами сховища даних і навіть самим просунутим ІІ. У питаннях аналізу даних, розпізнаванні образів, здатності до навчання і запам’ятовую інформації комп’ютери поки поступається людині. Людям достатньо лише поглянути на об’єкт, щоб зрозуміти що це, а комп’ютер змушений провести сотні, або навіть тисячі аналізів зразків зі своєї бази даних, для того, щоб зробити висновок. У той же час, людський мозок поступається комп’ютера в здатності обробляти великі обсяги інформації.

Як припускають вчені, вивчення нейронних зв’язків у корі головного мозку людини – саме цьому буде присвячений початковий етап проекту – повинно допомогти при створенні більш складної моделі штучного інтелекту, здатної інтерпретувати, аналізувати дані і навчатися так само успішно, як людина. Подібні системи штучного інтелекту зможуть розшифровувати магнітно-резонансні томографії, водити автомобілі, та виконувати інші різнопланові завдання, з якими може впоратися тільки людина.

Джерело: Wired

Оставить ответ