У Мережі знайшли найдавнішу торрент-роздачу

размещено в: Новости | 0
У Мережі знайшли найдавнішу торрент-роздачу
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

В Інтернеті виявили “живучую” торрент-роздачу, яка залишається активною вже понад 4400 тисяч днів. Найстаріший на трекерах торрент-файл, створений понад 12 років тому, як і раніше скачують кілька разів на тиждень, незважаючи на те що сайт, де спочатку з’явився раритет, давно перестав функціонувати.

Мова йде про ASCII-версії науково-фантастичного бойовика “Матриця”, створеної шанувальниками всесвіту Вачовські. “Текстова версія фільму, що займається один DVD-диск, вперше з’явилася на трекерах 20 грудня 2003 року, а через декілька тижнів роздачу доповнили обкладинкою, виконаної з фірмового потоку “сипких” зелених символів.

Щоб убезпечити себе від нападок правовласників, автори роздачі також супроводили її текстовим файлом: “Ця робота — пародія. Будучи такою, я не думаю, що цей DVD має якісь шанси змагатися з оригіналом на будь-якому ринку. Він не для продажу”. Отримати точну статистику про кількість скачувань файлу не представляється можливим, але, на думку сайту TorrentFreak, його могли завантажити десятки тисяч разів.

BitTorrent, розроблений у 2001 році, є найпопулярнішим файлообмінним протоколом в Мережі. Оскільки він не вимагає центрального півночі, на якій могли б зберігатися файли, більшість роздач зникають з-за втрати до них інтересу.

Джерело: TorrentFreak

Оставить ответ