У Росії може з’явитися власна криптовалюта

размещено в: Новости | 0
У Росії може з’явитися власна криптовалюта
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

У Росії планують ввести власну національну криптовалюту, скасувавши попутно ходіння всіх інших, пише “Комерсант”. Про ідею введення такої валюти в нашій країні виданню повідомили у Росфинмониторинге. Відомство в даний час проводить консультації із зацікавленими сторонами.

Ідея введення кріптовалюти обговорюється з представниками банків, на зустрічі в Мінфіні і ЦБ, повідомив газеті статс-секретар, заступник директора Росфінмоніторингу Павло Лівадний.

Розглядаються кілька основних принципів: зокрема, російська криптовалюта не повинна бути безэмиссионной — у неї буде емітент зі своїми правами та обов’язками. Це можуть бути фінансові організації, яким буде довірено емісія криптовалют, а їх діяльність, швидше за все, буде ліцензована.

Обмінювати рублі або інші валюти на криптовалюту юридичні особи і громадяни зможуть на спеціальних електронних майданчиках — так званих обмінниках. Особу набувача кріптовалюти обов’язково буде ідентифікуватися, щоб звести до мінімуму анонімні переклади — саме з ними в Росфинмониторинге пов’язують ризики фінансування тероризму та інші протиправні дії.

Передбачається, що як мінімум на поточний момент, що одночасно з введенням вітчизняної регульованою кріптовалюти буде заборонено обіг на території Росії інших криптовалют. При цьому ідея такої заборони не нова, відзначає “Комерсант”: законопроект, що забороняє обіг на території Росії криптовалют та інших “грошових сурогатів”, був розміщений на порталі regulation.gov.ru ще восени 2015 року.

Запропонований владою підхід учасники ринку оцінюють по-різному, пише “Комерсант”. Банкам ідея кріптовалюти сама по собі не дуже цікава, але їх приваблює можливість разом з цим використовувати технологію blockchain, на якій базуються кріптовалюти. На думку ряду учасників ринку, впровадження системи blockchain для фінансових операцій дозволило б фінансовим організаціям істотно знизити витрати на зберігання інформації і, завдяки цьому, істотно здешевити переклади.

Оставить ответ