У Росії почалася розробка конкурента Android

размещено в: Новости | 0
У Росії почалася розробка конкурента Android
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Компанія “Відкрита мобільна платформа”, заснована на початку квітня, приступила до розробки національної мобільної операційної системи. Як повідомив у Twitter міністр зв’язку і масових комунікацій-Микола Нікіфоров, центр розробки вітчизняної “операційки” для смартфонів і інших мобільних пристроїв запустився в Иннополисе.

Нову компанію очолює Павло Эйгес, який раніше керував McAfee (зараз — Intel Security) в Росії і СНД. За словами Нікіфорова, “ОМП” вже відкрила ряд вакансій для розробників та фахівців з тестування.

За інформацією джерела газети “Комерсант”, російський конкурент Android буде заснований на компонентах відкритої платформи Sailfish. Цю ОС з 2012 року розробляла фінська компанія Jolla, заснована колишніми співробітниками Nokia, але зараз вона належить гонконгської Sailfish Holding.

Раніше Нікіфоров заявляв, що саме на базі Sailfish можна створити відмінну альтернативу “існуючим закритим або закривається мобільних платформ” — тобто iOS і Android. До головного перевазі ОС міністр відніс відкритий вихідний код.

За відомостями газети, вже йдуть переговори про використання майбутньої ОС на смартфонах YotaPhone. Також в ній зацікавлена “Росэлектроника”, яка в березні оголосила про плани випустити російський бюджетний смартфон не дорожче $200.

Джерело: Комерсант

Оставить ответ