У США створили перший в світі процесор фотонний

размещено в: Новости | 0
У США створили перший в світі процесор фотонний
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Вчені з Колорадського університету в Боулдері у співпраці з низкою найбільших інститутів США розробили перший в світі зразок “світлового” мікрочіпа, який здатний обробляти інформацію в десятки разів швидше, ніж його сучасний електронний аналог. Фотонний процесор, який передає дані за допомогою світла, а не електрики, включає 850 оптичних елементів введення-виведення.

І хоча не можна сказати, що інноваційний чіп повністю працює “на світлі”, ці порти забезпечують йому пропускну здатність на рівні 300 Гбіт/с на квадратний міліметр. Це в 10-50 разів більше, ніж у звичайних процесорів. Більш того, фотонний мікрочіп володіє всього двома ядрами і крихітними розмірами (3 на 6 міліметрів)

За словами керівника проекту Мілоша Поповича, для передачі інформації між вузлами процесор майбутнього використовує інфрачервоне світло з фізичної довжиною хвилі менше 1 мікрона. “Це дозволяє дуже щільно розмістити на чіпі порти для передачі даних світлом, які забезпечують величезну пропускну здатність”, — сказав дослідник.

Поява перших тестових зразків фотонних процесорів, готових до комерційного застосування, очікується до початку 2017 року. У дата-центрах чіпи, які працюють “на світлі”, дозволять багаторазово прискорити передачу даних між тисячами серверів, що, наприклад, призведе до більш швидкої роботи пошукової системи Google або функції розпізнавання зображень Facebook. Від фотонних обчислень виграють рядові користувачі: такі чіпи зможуть підвищити продуктивність ноутбука або смартфона без шкоди для часу автономної роботи.

Джерело: Phys.org

Оставить ответ