У водоймах супутника Сатурна знайшли бульбашки

размещено в: Новости | 0
У водоймах супутника Сатурна знайшли бульбашки
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Вуглеводневі водойми Титана, найбільшого супутника Сатурна, пузырятся. Це з’ясувала команда місії Cassini, яка опублікувала своє дослідження в журналі Icarus.

Виявляється, що утворення бульбашок в метан-этановых морях і озерах місяця відбувається за азотних дощів. Це пов’язано з тим, що навіть невеликі зміни температури або тиску атмосфери призводять до інтенсивного вивільнення азоту, розчиненого в рідких метан і етан, що супроводжується формуванням бульбашок.

Відзначається, що аналогічне явище відбувається на Землі, коли діоксид вуглецю поглинається океанами планети. До таких висновків учені прийшли, імітувавши на Землі умови, існуючі на супутнику Сатурна.

За словами дослідників, формування бульбашок в водоймах Титану може представляти труднощі для дослідження супутника. Це пов’язано з тим, що планетохід, спущений на небесне тіло, нагрів б його поверхню і спровокував утворення пухирів, що надалі перешкоджало б переміщенню ровера.

Відомо, що Титан в півтора рази більше Місяця в діаметрі і майже вдвічі по масі. В атмосфері супутника Сатурна, як і Землі, переважає азот. В газовій оболонці Титану на нього припадає до 95 відсотків обсягу.

В даний час дослідження Сатурна і його супутників здійснюються автоматичною станцією Cassini. Місія повинна завершитися 15 вересня 2017 року, останній найближчий проліт повз Титану відбудеться 22 квітня.

Оставить ответ