Ультразвук навчить смартфони “відчувати” тиск

размещено в: Новости | 0
Ультразвук навчить смартфони “відчувати” тиск
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Вчені з Мічиганського університету (США) розробили нову технологію, яка дозволить власникові будь-якого смартфона керувати мобільним пристроєм, прикладаючи до нього силу і тиск. Система, що отримала назву ForcePhone, задіє два основоположних компоненти будь-якого гаджета — мікрофон і динамік.

Вона змушує динамік випромінювати нечутний сигнал на частоті вище 18 кГц, а мікрофон — вловлювати цю вібрацію, неразличимую для людського вуха. Коли користувач вдавлює палець на дисплей або стискає телефон в руках, тон сигналу змінюється, а ForcePhone транслює коливання ультразвуку в ті чи інші команди.

 

“ForcePhone збільшує словниковий запас між телефоном і користувачем”, — сказав професор кафедри електротехніки та комп’ютерних наук Кан Шин. За його словами, нова технологія не вимагає ні наявності спеціального дисплея, ні додаткових датчиків. Приміром, сильно стиснувши пристрій, користувач зможе повернутися на домашній екран або зробити дзвінок в екстрені служби.

Крім того, ForcePhone здатна розрізняти різні ступені тиску на екран — хоча не так точно, як Wacom-планшети або 3D Touch в iPhone 6S. Як очікується, нову розробку представлять на конференції MobiSys в Сінгапурі, яка пройде в червні.

Джерело: TechCrunch

Оставить ответ