В Інтернеті відкрився музей комп’ютерних вірусів

размещено в: Новости | 0
В Інтернеті відкрився музей комп’ютерних вірусів
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Некомерційна організація The Internet Archive запустила новий розділ, присвячений старим комп’ютерним вірусам. Завдання The Malware Museum — зберегти пам’ять про те, як виглядало шкідливе ПО минулих десятиліть. Куратором колекції є Мікко Херманни Гиппонен з фінської компанії F-Secure, яка розробляє рішення для захисту від вірусів, шпигунського ПО і інших комп’ютерних загроз.

Більшу частину 78 “експонатів” The Malware Museum становлять примітивні троянці, які були написані для операційної системи MS-DOS у 1980-х — 90-х роках і вже давно припинили існування. Відвідувачі онлайн-музею Archive.org можуть запустити емулятор на сайті або завантажити модифіковану і нешкідливу версію “хробака” на комп’ютер.

Першим вірусом для ПК, який викликав широку епідемію, вважається Brain, який був створений в 1986 році. До 2000 року, за оцінкою фірми Sophos, у світі налічувалося вже понад 50 тисяч зразків шкідливого ПЗ.

Сучасні троянці, як правило, прагнуть заволодіти конфіденційною інформацією (даними кредитних карт, паролями від електронної пошти тощо), тому, щоб не викликати підозр, ведуть себе безшумно. Віруси минулого, навпаки, часто ставили за мету залякати користувача, супроводжуючи свої шкідливі дії видовищною 8-бітної анімацією: яскравими заставками, усміхненими черепами й іншими візуальними ефектами.

Організація The Internet Archive була створена в 1996 році. Найбільш відомий її сервіс The Wayback Machine (archive.org/web), в якому зберігаються історичні копії веб-сторінок. Кілька років тому розпочав роботу ще один проект — The Historical Software Archive, який дозволяє запускати застарілі програми прямо з браузера. У Росії інтернет-архів був внесений в реєстр заборонених сайтів і заблокований влітку минулого року.

Джерело: Motherboard

Оставить ответ