Вчені навчилися створювати провідники, суперконденсатори та інші електронні елементи прямо всередині живих рослин

размещено в: Новости | 0
Вчені навчилися створювати провідники, суперконденсатори та інші електронні елементи прямо всередині живих рослин
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

На сторінках нашого сайту ми розповідали, що в 2015 році групі дослідників з Швеції вдалося ввести всередину живої троянди спеціальний струмопровідний матеріал.

Поширившись по рослині, цей матеріал полимеризовался і сформував найтонші електричні провідники, а шляхом додавання в певних ділянках додаткових компонентів, вченим вдалося створити в рослині повністю функціональний транзистор. Робота в даному напрямку була продовжена групою професора Роджера Габриэльсона (Roger Gabrielsson), якій вдалося змінити і вдосконалити використані на початку матеріали. Тепер цей матеріал здатний проникати в усі рослина, формуючи струмопровідні нитки не тільки в стеблі, але і в інших місцях рослини, у листках, в пелюстках і коренях.

“Нам вдалося вводити новий склад в одне і теж саме рослина безліч разів. І від цього не постраждала ні сама рослина, ні функціональність створюваних у ньому електронних схем. Таким шляхом нам вдалося навіть створити аналог суперконденсатора, який заряджається за допомогою іонного “насоса”, що використовує в своїх цілях фотосинтез та інші природні процеси, що відбуваються в рослині” – розповідає Елені Стэвринидоу (Eleni Stavrinidou), вчений з Лабораторії органічної електроніки, – “Енергія, отримувана від одного рослини, звичайно, невелика. Але її достатньо для приведення в дію різних датчиків, приміром”.

Дані дослідження відкривають перед людьми нові перспективи використання рослин у своїх цілях. Цілком імовірно, що в майбутньому поля, засаджені “електронними” рослинами стануть свого роду зеленими живими електростанціями, а деякі додаткові компоненти, які, можливо, будуть створені в майбутньому стануть основою біологічних паливних елементів і перетворять рослини в “фабрики”, які виробляють готове рідке біопаливо.

“Кілька років тому ми продемонстрували, що створення електронних рослин є цілком доступним справою. Тепер же нам вдалося продемонструвати перспективу першого практичного застосування таких рослин” – розповідає професор Магнус Берггрен (Magnus Berggren), – “Реалізовані нами технології збирання та акумулювання енергії можуть перетворити рослини живі досить ефективні електростанції і в біологічні системи інших видів, які можна буде змусити працювати на благо людства”.

Оставить ответ