Велике дослідження підтвердило зв’язок раку і мобільників

размещено в: Новости | 0
Велике дослідження підтвердило зв’язок раку і мобільників
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Багаторічна контрольоване дослідження, в якому щурів піддавали впливу радіовипромінювання, аналогічного продуцируемому стільниковими телефонами, виявило: воно дійсно може підвищувати ймовірність виникнення раку. Раніше вченим жодного разу не вдавалося довести подібний зв’язок.

Дослідники з фінансується урядом США Національної токсикологічної програми, які вивчали вплив радіовипромінювання на живі організми, підкреслюють: випадки виникнення пухлин у піддослідних щурів були рідкісними і в основному у самців. Основних типів захворювання виявлено два: гліоми мозку і шванноми (пухлини нервових тканин в області серця.

“Враховуючи широке розповсюдження по всьому світу мобільних комунікацій серед користувачів різного віку, навіть дуже незначне збільшення частоти виникнення захворювань із-за впливу радіовипромінювання може мати великі наслідки для здоров’я людства”, — йдеться в оприлюдненій в четвер пізно ввечері повідомленні дослідників, на яке посилається The Wall Street Journal.

Виданню не вдалося на момент публікації статті одержати коментар Національного інституту здоров’я, курирував дослідження. На цьому тижні в Інституті заявили: “Важливо відзначити, що раніше зібрані в рамках масштабних спостережних досліджень людських популяцій дані виявили мало вказівок на підвищений ризик розвитку раку внаслідок використання стільникових телефонів”.

Хоча не всі біологічні ефекти тих чи інших впливів, які спостерігалися у тварин, які обов’язково проявляються у людей, важливо розуміти, що обійшлося в 25 мільйонів доларів дослідження Національної токсикологічної програми є одним з найбільших і найбільш всеосяжних експериментів в історії, що досліджували наслідки використання мобільників.

З часів появи стільникових телефонів на ринку в 80-ті роки вважалося, що єдиний варіант впливу радіовипромінювання на людину — нагрівання тканин тіла. Однак і воно могло мати місце лише на рівнях потужності на порядки вище, ніж можуть видавати телефони.

Офіційна позиція уряду США полягає в тому, що досить вагомих наукових доказів ризику для здоров’я немає. У той же час, в 2011 році Всесвітня організація охорони здоров’я віднесла випромінювання мобільних телефонів до групи 2B як можливий (але не доведений) канцероген. У ту ж групу входить кава та деякі овочі в маринованому вигляді.

Існує і безліч досліджень, які доводять безпеку радіовипромінювання. Буквально в цьому місяці в Австралії вийшло дослідження, не виявило зростання частоти виникнення пухлин мозку в даний час порівняно з періодом до появи стільникового зв’язку.

Джерело: The Wall Street Journal

Оставить ответ