Вести.net: Abbyy запустила пошуковик Findo

размещено в: Новости | 0
Вести.net: Abbyy запустила пошуковик Findo
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Abbyy запустила пошуковик Findo. Про це засновник компанії Давид Ян написав у своєму профілі у Facebook. За його словами, секретна команда з 17 осіб майже півтора року працювала над цим проектом.

Findo — це персональна пошукова система. Це така розумна система для пошуку. Система, яка побудована на штучному інтелекті, яка дозволяє шукати вашої пошти, файлів, контактів, дозволяє знаходити те, чого ніяк не могли знайти. Ми вивчали сотні і тисячі пошукових сценаріїв — людина стоїть біля стійки реєстрації авіакомпанії — його запитують номер броні електронного квитка, і посадка закінчується, а він не може його знайти. За нашими дослідженнями, 20 % сучасних пошукових запитів за своїм пошти та файлів не досягають успіху.

Основне завдання Findo — вирішити проблему пошуку файлів, листів та контактів — тобто, він шукає скрізь, де дозволить користувач, як на самому пристрої, так і в доступних хмарних сховищах.

“Перша індексація може зайняти до доби або більше, залежить від обсягу даних. У мене зайняло близько двох діб, коли вона проиндексировла всі мої поштові скриньки і всі мої конмпьютеры. Приблизно так. З’ясувалося, що сьогодні люди зберігають до мільйона елементів у своїй інформаційній екосистемі. Я кажу про файли, про прикріплені файли, про листи, про контакти, про дублікати і так далі”, — говорить засновник ABBYY Давид Ян.

Findo використовує технології штучного інтелекту ABBYY Compreno. Цю платформу створювали в компанії майже 20 років, поклавши в основу технології не статистику, а глибинний семантичний аналіз текстів. В результаті вийшла система з штучним інтелектом, яка вміє читати і розуміти зміст текстів на природній мові. Тобто, вона вміє знаходити в них факти, суб’єкти, об’єкти, характеристики, зв’язки між ними, і емоційне забарвлення.

“Оновлення відбувається кожні два тижні, строго за графіком. Пошук буде ставати краще. Система буде ставати більш розумною, і ви зможете задавати їй питання у вигляді більш складних граматичних конструкцій. Вона буде розуміти”, — розповідає Ян.

З найближчих оновлень — додавання сервісів Evernote, Оnedrive та інших, а також — мобільна версія Findo почне розуміти і голосові запити. ABBYY вже вклала в Findo 1,5 мільйона доларів і в 2016 році планує витратити на сервіс ще стільки ж. При цьому, для користувачів сервіс абсолютно безкоштовний. Заробляти в ABBYY планують на додаткових опціях.

“Система для більшості буде безкоштовною, при цьому є такі преміальні плани, які будуть коштує близько 5 доларів в місяць. Відрізнятися вони будуть тим, що можна буде підключати додаткові джерела для індексування. Наприклад, можна підключити два поштові скриньки на gmail, 2 поштові скриньки outlook, два dropbox”, — зазначає Ян.

У перші години запуску Findo компанії довелося на 30 хвилин призупинити роботу сервісу в зв’язку з великою піковим навантаженням через наплив користувачів. І це тільки початок.

Оставить ответ