Вести.net: Apple Pay в Китаї і зростання популярності електронних книг в Росії

размещено в: Новости | 0
Вести.net: Apple Pay в Китаї і зростання популярності електронних книг в Росії
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Компанія Apple планує в наступному році запустити свою платіжну систему Apple Pay в Китаї. В рамках цього проекту вже підписано контракт з місцевою національною платіжною системою UnionPay, а також з 15 китайськими банками. Договір з UnionPay гарантує корпорації Apple доступ до 5 мільярдів пластикових карт, що приймаються як на території Китаю, так і в 150 країнах світу.

Треба сказати, це не перша спроба Apple зайти на китайський ринок мобільних платежів, який, за даними Центрального банку Китаю, в 2014 році виріс на 134 відсотки — до 3,5 трильйона доларів, а велике число користувачів iPhone в Піднебесній робить його потенційно величезним джерелом доходів. Але всі попередні спроби Apple домовитися про запуск Apple Pay на території КНР були невдалими через відсутність підтримки з боку системи UnionPay, яка, до речі, була створена за ініціативою Держради і Центрального банку КНР, і в якій, по суті, монополію на всі випущені та використані в країні платіжні картки в юанях. Тому без співпраці з China UnionPay робота Apple Pay в Китаї практично неможлива.

Цікаво, що буквально через добу після новини про запуск ЭApple Pay в КНР стало відомо, що платіжна система Samsung Pay теж стартує в Китаї в наступному році. Корейська компанія теж уклала контракт з UnionPay про співпрацю, згідно з яким смартфони Samsung дозволять китайським користувачам управляти кредитними та поточними рахунками і здійснювати безконтактну оплату товарів та послуг з допомогою вбудованого NFC-чіпа.

Обидві компанії — Apple і Samsung — сподіваються довести роботи до кінця до 8 лютого, коли китайці відзначають Новий рік і супроводжують свято масовими покупками. Ймовірно, в цей же час вони зіткнуться c лідерами китайського ринку — платіжними системами Alipay і Tenpay. Але потрібно зауважити, що хоча новий партнер Apple і Samsung — платіжна система UnionPay — й володіє монополією на пластикові карти, вона також є і платіжною системою, але на ринку мобільних розрахунків займає лише третю сходинку рейтингу з дуже невеликим відсотком присутності на ринку. За даними видання Bloomberg, в 2014 році Alipay, що належить холдингу Alibaba Group, контролювала 83 відсотка цього ринку, система TenPay холдингу Tencent займала 10 відсотків, решта 7 відсотків ділили між собою UnionPay і ще шість більш дрібних місцевих платіжних систем.

За даними дослідницьких компаній, Alipay залишається і, швидше за все, залишиться домінуючим гравцем у галузі. Зараз платіжна система від Alibaba Group дозволяє майже 500 мільйонів зареєстрованих користувачів здійснювати покупки з настільних комп’ютерів, планшетів і смартфонів. Партнерство між Apple і UnionPay є стратегією компромісу, який, на думку тих же експертів, навряд чи допоможе Apple переманити користувачів від своїх конкурентів, незважаючи на існуючу підтримку від UnionPay в банках та інтернет-компаніях.

***

Росіяни стали частіше вибирати електронні книги. За попередньою оцінкою, обсяг ринку електронних книг в Росії за підсумками 2015 року збільшився вдвічі порівняно з 2014 роком. Російський книжковий союз підготував звіт по ринку електронних книг в Росії. З нього випливає, що в цілому за підсумками 2015 року обсяг ринку електронних книг у нашій країні досягне приблизно 3 мільярдів рублів, що складе 5 відсотків від обороту ринку друкованої книги. Для порівняння, в США в 2014 році в деяких видавництвах обсяг продажів e-book досягав 20-27 відсотків загального обороту. Що стосується Москви, то саме тут люди найбільше воліють електронні книги друкованим і вже витратили на них у цьому році 660 мільйонів рублів.

Лідером ринку є компанія Літрес з часткою 56 відсотків, на другому місці — Google з часткою 12 відсотків. Далі йдуть сервіси Аймобилко, MyBook і Bookmate, кожному з яких належить по 4 відсотка ринку. Середня вартість електронної книги в Росії склала 99 рублів.

Серед факторів, що викликали зростання ринку, автори звіту називають посилення контролю за файлообмінними сервісами, однак частка піратства на ринку електронних книг, як і раніше висока: більше 95 відсотків респондентів зізналися, що дістають електронні книги безкоштовно. Якщо подивитися окремо на Москву, то і тут схожа ситуація: 98 відсотків москвичів зізналися, що використовують безкоштовний формат доступу до електронних книг (без уточнення легальності доступу).

Цікаво, що, як наголошується в звіті, на російському ринку електронних книг спостерігається очевидне зростання популярності підписної моделі — за оцінкою Літрес, зараз це приблизно 12 відсотків контентного ринку. Такі варіанти в Рунеті пропонують MyBook і Bookmate. Обидва просять за 150 рублів на місяць за доступ до каталогу книг. При цьому MyBook готовий надати і бізнес-літературу, але вже за 500 рублів.

Є ще третя схема монетизації: в умовно безкоштовну книгу банально вставляють модуль реклами. Але така модель, на думку експертів, не дуже ефективна і займає на ринку електронних книг близько 2 відсотків.

Оставить ответ