Вести.net: автор World Of Tanks викладе безкоштовний курс по гейм-дизайну “Универсариум”

размещено в: Новости | 0
Вести.net: автор World Of Tanks викладе безкоштовний курс по гейм-дизайну “Универсариум”
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Білоруський творець знаменитої гри World Of Tanks анонсував безкоштовний освітній курс з гейм-дизайну. Онлайн-курс створений разом з платформою “Универсариум”. Слухачі вивчать основні етапи розробки дизайн-документа комп’ютерної гри, з’ясують, якими навичками повинен володіти гейм-дизайнер, і дізнаються, від чого залежить успіх проекту.

“Насправді, якщо подумати, як люди взагалі потрапляють в професію гейм-дизайнера, як люди взагалі потрапляють в ігрову індустрію, напевно, найпоширеніший відповідь, яку ми можемо дати, — випадково. Тому що на поточний момент немає жодного кафедри такою, ніде не готують до професії гейм-дизайнера або інші ігрові спеціальності. Ми вирішили цю ситуацію виправити і дати людям можливість потрапити в ігрову індустрію. Це перший маленький крок в масовий курс, який дозволить людям, принаймні, можливість потрапити сюди, спробувати себе в ігровій індустрії. Зрозуміти потрібно — це те або трішки не те, про що вони мріяли”, — пояснює директор освітніх програм Wargaming Юрій Шиляєв.

За кадром співробітники Wargaming зізналися, що таким чином не лише намагаються привернути інтерес до професії, але й, можливо, когось з випускників курсу взяти на роботу. Тобто, для компанії це не благодійність, а внесок у власний розвиток.

Це, до речі, не рідкість, коли ініціаторами онлайн-курсів на тому ж “Универсариуме” стають приватні компанії. І в цьому разі замовник має конкретні цілі — підвищити рівень освіти своїх співробітників або знайти когось, кому цікава ця галузь або тема. Так з’являються курси типу “Історії кіно“, навчання тайм-менеджменту або основ тестування програмного забезпечення від Mail.ru Group. І чим більше буде таких запитів від великих і маленьких компаній, тим швидше онлайн-освіта в Росії перейде на якісно інший рівень.

“Поки що ми перебуваємо на шляху визнання сертифікатів онлайн-освіти в якості дійсних свідоцтв факту навчання. Якщо на Заході в більшості країн такий сертифікат вже приймається в якості кредитних одиниць, то у нас ми ще до цього не дійшли. Росія ще тільки йде в цьому напрямку”, — каже співзасновник освітнього проекту “Универсариум” Геннадій Клюшкин.

Цікаво, що зараз до отримання сертифіката в середньому доходять лише 10 відсотків слухачів онлайн-курсу. Якщо лекції дуже цікаві, то ця цифра може піднятися до 20 відсотків. У “Универсариуме” розраховують, що коли сертифікат онлайн-навчання буде цінуватися нарівні з диплом очного навчання, тоді дійшли до кінця курсу стане в рази більше.

Онлайн-освіта в Росії представлено кількома молодими, але швидко зростаючими майданчиками. Правда, деякі з них, наприклад, навчальний центр “Онлайн-МФТІ” або Інтерактивна школи Вищої школи економіки створені спеціально під абітурієнтів. Для старших людей є Uniweb-платформа, де зібрані онлайн-курси декількох великих університетів, серед яких МДІМВ і МДУ, і “Универсариум”, що реалізується за підтримки РИА Наука і Агентства стратегічних ініціатив.

“Универсариуму” майже два роки. За цей час майданчик зняла майже 120 освітніх курсів, з якими познайомилися понад півмільйона користувачів. Велика частина лекцій створюються разом з викладачами таких російських вузів, як МДУ, МФТІ, знаменитої Плешки, Вдіку та інших. Загальна тривалість курсу становить 7-10 тижнів. Кожен модуль включає в себе відеолекцію, самостійну роботу, домашнє завдання, яке у слухачів курсу перевіряють методисти, і тестування.

Якщо онлайн-освіта в Росії тільки набирає обертів, буквально за пару років в російськомовному сегменті з’явилося кілька російськомовних майданчиків, які дають можливість в домашніх умовах вчитися чи підвищувати свій рівень освіти в будь-якій області: від психології і біології до мов програмування і квантової механіки, то у всьому світі популярність онлайн-навчання зростає в арифметичній прогресії. Той же Массачусетський технологічний інститут на спеціально створену платформу став викладати у відкритий доступ не тільки відеолекції, але і плани курсів, конспекти лекцій, домашні завдання, екзаменаційні питання. Інше питання, що майже всі вони розраховані на англомовних користувачів. Але і в цьому напрямку є серйозні зрушення. Одна з найбільш відомих і великих освітніх платформ Coursera переступила позначку в 10 мільйонів користувачів і може похвалитися наявністю майже дев’ятисот курсів з 120 країн світу. Але найголовніше, тепер вона доступна і російськомовним користувачам. Компанія Abbyy початку проект “Переведемо Coursera” з постачання відеолекцій англійською мовою з російськими субтитрами.

Оставить ответ