Вести.net: DDos дешевшає

размещено в: Новости | 0
Вести.net: DDos дешевшає
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Кожна шоста компанія в Росії піддали DDoS-атаці, а сама країна опинилася п’ятірці держав, чиї веб-ресурси викликали найбільший інтерес у кіберзлочинців. Про це розповіли на спільній прес-конференції фахівці Лабораторії Касперського і “Управління К” МВС Росії.

Потрапила наша країна і ще один рейтинг — власники ботнетів влаштувалися в основному в Азії і на пострадянському просторі. Ні Європи, ні Америки в цьому списку немає.

В лабораторії Касперського використовували статистику за рік і провели дослідження-опитування серед компаній бізнесу різної крупності. Вийшла цікава картина: у минулому році експерти Лабораторії Касперського зареєстрували понад 120 тисяч атак, які були спрямовані на інтернет-ресурси в 96 країнах світу. У Росії киберзлоумышленники найчастіше атакували компанії середнього і великого бізнесу. Основна мета — вивести з ладу сайт організації. 55% DDoS-атак були спрямовані саме на офіційний веб-портал компанії. Тим не менш, третина інцидентів торкнулася комунікаційні сервіси (насамперед поштові сервери).

Цікаво, що росте і масштаб цілі злочинців. “В минулому році була здійснена масована атака на сайті Пошти Росії. У ніч з 6 на 7 грудня. У підсумку на сайті пошти Росії був недоступний п’ять годин — з 8 ранку до першої години дня. Чим це цікаво? Пошта Росії — це одна з найбільших держкорпорацій. І атака на подібну компанію — це не так просто і дуже дорого. Така атака, можна сказати, знаходиться в одному кроці від атаки на критичні інформаційні структури держави, що представляє особливу небезпеку”, — каже спеціаліст Управління “К” Олександр Вураско.

За словами представників Управління “К”, найчастіше DDoS-атака служить відволікаючим маневром, за яким ховається ще одна, більш серйозна кібератака, в якій зазвичай використовується шкідливе ПО. Або ж вона служить прикриттям для крадіжки цінних даних. Згідно з опитуванням, 59% російських компаній постраждали від таких “подвійних” нападів — у разі їх DDoS-атаки стали причиною збою фінансових транзакцій і крадіжки персональних даних.

Про ускладненні DDoS-атак йдеться у звіті компанії Qrator Labs. Якщо раніше хакери обмежувалися одним видом кібератаки, то зараз об’єднують DDoS з “зломом”, тобто атаками на уразливості сервісу. У 84% випадків DDoS атака супроводжується спробами злому сайту і крадіжкою інформації. Крім того, влаштувати DDoS-атаку ще ніколи не було так дешево, відзначають в Qrator Labs: ця “послуга” сьогодні коштує від п’яти доларів на годину. За даними Лабораторії Касперського, ціни впали до 79 доларів в місяць — зауважте, діє, справжня підписна модель. А так як організаторів кібер-нападів на ринку стало досить багато, це призвело до зниження вартості DDoS-атаки. І як результат — у порівнянні з 2014 роком середня кількість атак на один сайт в 2015-му збільшилася в два рази. Пов’язано це з тим, що DDoS-атака перетворилася на послугу, яку стали продавати, — клієнтам зручно, що не треба самому все організовувати і “бруднити руки” — за такою схемою і замовника майже неможливо відстежити.

***

Тайванська компанія Foxconn, відома в першу чергу завдяки збірці iPhone і iPad, хоче купити у компанії Sharp збитковий дисплейний бізнес. Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на свої джерела. За даними видання, Foxconn і Sharp ведуть переговори з літа.

Що стосується, вартості угоди, то в ЗМІ фігурує цифра у п’ять мільярдів доларів, а також слух, що кошти на купівлю Foxconn розраховує отримати у Apple. Цікаво тут те, що Apple є основним замовником продукції зазначеного підрозділу Sharp, і якщо чутки вірні, то це схоже на грамотну інвестицію Apple у власне виробництво.

Ласий шматок у цій угоді — не стільки сам підрозділ з виробництва РК-дисплеїв, скільки технологія під назвою IGZO, яку першою стала використовувати у виробництві дисплеїв компанія Sharp. Така назва пов’язана з використовуваними компонентами — індій, галій та оксид цинку, які прийшли на заміну кремнію. Транзистори, побудовані з використанням IGZO, отримали ряд переваг перед старою технологією. Нові напівпровідники стали швидше і компактніше. Також використання IGZO дозволяє збільшити щільність розміщення пікселів, що дає велику роздільну здатність зображення. Плюсом є ще й те, що при відображенні статичної картинки, тепер не потрібно регулярного оновлення зображення, що веде до зниження енергоспоживання дисплея. Звичайно ж, перші смартфони, які отримали цю технологію в 2013 році, носили ім’я Sharp, але тоді ходили чутки, що і готується до виходу iPhone 5s теж буде мати таку технологію.

Оставить ответ