Вести.net: ЕКГ як пароль

размещено в: Новости | 0
Вести.net: ЕКГ як пароль
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

У найближчі п’ять років 90 відсотків платежів стануть безконтактними і будуть призводиться кредитними картами з NFC-чіпом. Про це йдеться в дослідженні Juniper Research, яке було опубліковано минулого тижня. При цьому особлива роль у процесі переходу на безконтактні платежі відводиться платіжним системам Apple Pay і Samsung Pay, яким належить підвищити використання смартфонів для виконання операцій.

Як ніби вторячи дослідникам, Грег Джосвик під час презентації Apple зазначив, що більше трьох мільйонів карт було зареєстровано у Китаї протягом трьох днів з моменту запуску Apple Pay в країні. Згідно з дослідженням, мобільні безконтактні платежі поступово витісняють готівку. Ця технологія значно спрощує і підвищує зручність проведення транзакцій. А найголовніше — дає можливість включити у фінансову систему людей, у яких ніколи не було банківських карток і рахунків.

“Ми бачимо, як швидко змінюється світ, як зростає прірва між людьми в різних країнах. Ми бачимо людей, у яких є мобільний телефон, але ніколи не було банківського рахунку — і вони таким чином виключаються з фінансової світу. І це одна з причин прийняти мобільну технологію. Про що ми думаємо, коли намагаємося рухатися вперед, до майбутнього? Про те, що ми можемо дати людям те, що їм потрібно в житті. І це можуть бути люди в дуже розвинутих країнах, або це можуть бути люди в країнах, які можуть бути виключені зі світу фінансів. І таких — приблизно близько двох мільярдів людей у всьому світі, і здебільшого це жінки. Але вони виключені з фінансового поля, тому що у них немає ідентифікації: у них немає реєстрації, ні паспортів, ні водійських посвідчень, у них немає жодного паперового підтвердження, хто вони, щоб позначити себе і як-то зв’язуватися з іншим світом. Але у них є вони самі!” — говорить президент міжнародних ринків MasterCard Енн Кернс.

І ось тут на допомогу приходить біометрична технологія розпізнавання обличчя, відбитків пальців, голоси, райдужки ока і ще бозна-чого. Технологія, яка здатна перетворити смартфон або браслет в ідентифікаційне пристрій — або, якщо хочете, електронне посвідчення особи. Принаймні в цьому напрямку йдуть всі платіжні системи, розуміючи, що картки — це сьогодення і минуле, і потрібно привчати своїх клієнтів новими технологіями. Ще в Барселоні компанія Visa, наприклад, розповіла про те, що тестує систему двофакторної авторизації — одночасно за відбитками пальців і райдужці ока. Наша програма теж, до речі, випробувала схожу технологію, але від компанії MasterCard.

Ну і давайте я спробую зареєструвати свої райдужки в якості біометричної безпеки — ось у мене просте iPhone, і подивимося, що у нас вийде. Ось, власне кажучи, як працює ця аутентифікація за допомогою райдужок. Мені тут пропонується вибрати ось ці жахливі блакитні кросівки — оп, перекидає! Ось ми витратили гроші Боба Лини, і нас дізналася звичайна камера смартфона. Нічого надприродного, ніяких інфрачервоних лазерів — звичайна селфи-камера “айфона”.

Біометричні технології все частіше виходять вперед як альтернативні, швидкі та найбезпечніші, важко взламываемые способи авторизації для здійснення транзакцій. Причому на сучасному етапі біометричних способів розпізнавання особистості досить багато — починаючи від розпізнавання голосу або селфи-верифікації, коли потрібно для авторизації зробити сэлфи на телефон або просто сканувати особа, і закінчуючи зняттям ЕКГ, яка, загалом-то, сама і є паролем.

“Електрокардіограма, мій серцевий ритм і є своєрідним паролем. Мій кардиоритм так само унікальний, як і відбиток пальця. Коли я торкаюся пальцем браслета і його затримаю тут на 1-2 секунди, то запускається перевірка моєї ЕКГ, і браслет знає, хто я. Якщо я хочу щось купити тут, мені не потрібні паролі. Але якщо я зніму браслет, то він перестане мене розпізнавати”, — пояснює співробітник MasterCard Labs Сара Каннінгем.

В мережевому співтоваристві прийнято говорити про безконтактної технології оплати, як про неминучий приємне майбутньому, яке ось-ось вже на порозі. Про те, що його легко сприймуть, кажуть прості приклади. Коли в Лондоні з’явилася можливість оплачувати транспорт з допомогою NFC-технології, в перші години опцією скористалися близько 50 тисяч осіб. Зараз більше 10 відсотків жителів столиці Англії оплачують проїзд дотиком смартфона. Крім того, за словами дослідників, швидше за все технологія нових видів оплати приживається там, де середній вік населення складає менше 30 років, як у Туреччині. Або там, де в розвиток технологій вкладається уряд, як в Австралії, наприклад, де майже 70 відсотків населення оплачують покупки, проїзд, кава, продукти, просто торкаючись смартфоном платіжних терміналів.

Майбутнє без кешу майже настав. Правда, є у нього й інша сторона — готівка все-таки дарують людям деяку свободу від системи. З усієї цієї біометрією людина тут же виявляється під мікроскопом, так чи інакше залишає фінансові сліди, які дуже легко відстежуються і аналізуються. Тут саме час сказати: привіт, Великий брат! А взагалі — просто уявіть собі картину, коли вуличним музикантам в підземному переході ви подаєте дотиком смартфона або браслета, скануючи перед цим свою радужка ока.

Оставить ответ