Вести.net: Facebook дасть можливість заробити, а Greeder – поторгуватися

размещено в: Новости | 0
Вести.net: Facebook дасть можливість заробити, а Greeder – поторгуватися
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Facebook готовий дозволити своїм користувачам заробляти. За даними видання The Verge, найбільша у світі соціальна мережа запустила дослідження, мета якого — зрозуміти, які способи отримати грошову вигоду зі своїх постів воліли б користувачі. Серед варіантів – пожертви, відсоток від реклами і створення біржі спонсорів. Анкету отримали не всі, а лише якимось чином відібрані користувачі, чиї акаунти офіційно підтверджені. Серед таких виявився співробітник The Verge.

Спочатку Facebook не припускав можливості отримувати гроші за контент в соцмережі, потім розміщувати рекламу і заробляти на ній дозволили окремим видавцям – відповідний інструментарій під назвою Instant Articles був їм наданий відносно недавно. А буквально на днях це стало доступно для всіх постачальників контенту. У середині минулого року Facebook почав тестувати якийсь варіант заохочення для творців відео, почасти нагадує можливості Youtube в плані монетизації свого відеоконтенту. І ось тепер запущено дослідження шляхів обігу в гроші інтернет-популярності окремих блогерів.

З одного боку, це тільки опитування, і ніяких гарантій, що Facebook всерйоз задумався про масову монетизації, немає. З іншого боку, у цьому ж опитуванні соцмережа цікавилася тим, які дані про поведінку передплатників були б цікаві користувачам. Тобто, чи вони хочуть отримати аналітику. А аналітика потрібна для того, щоб потішити марнославство, або щоб свідомо просувати аккаунт як комерційний.

***

У Росії з’явився новий спосіб купувати товари через Інтернет – аукціон на пониження. Greeder.ru — це агрегатор пропозицій різних магазинів, на якому покупці можуть торгуватися, точніше, виставляти ту ціну, за яку готові були б купити товар. Далі вже справа продавця, приймати ставку чи ні. Засновник проекту Greeder.ru Олександр Єсаулов пояснює: “Десять продавців бачать, що є якийсь Олександр, який ставить 3300, і дівчина з Москви, яка ставить 3100. І продавець каже: “Ось дівчині продам, а лисому страхолюдине не продам. Або продам обом. І хто з них першим продасть, той продасть, ми з вами не торгуємося як покупці. В ідеальному світі Greeder продавці з криком “Ки-я” біжать до комп’ютера, щоб продати”.

В якості базового орієнтира поряд з описом товару вказана якась середня ціна по ринку. Значення це береться з сервісу “Яндекс.Маркет”, звідти ж на сторінку товару виводяться кілька пропозицій із зазначенням продавця і ціни. А ось кому відправлені заявки через Greeder.ru покупець не знає — він отримає дані тільки того магазину, який погодиться на операцію. Сама ж операція проходить за межами платформи. “Зараз всі ставки будуть розділені на три шматки для продавця. Він може сказати: “Ставки нижче 50 відсотків — відразу відмову, ставка від 50 до 20 відсотків – готовий розглядати в ручному режимі, ставки від нуля до 20 відсотків — готовий приймати автоматично”. Це все сильно спростить і для продавця, і для покупця. І якщо всі хочуть отримувати зарплату, то протягом тижня ми зробимо робота, який буде вести діалог з покупцем”, — обіцяє Олександр Єсаулов.

Як було заявлено, кінцева мета – допомогти одним продавати більше, іншим — купувати дешевше. З нагальних завдань — скоротити кількість свідомо нездійсненних заявок з одного боку і вибудувати систему захисту сумлінних покупців з іншою, в тому числі, через рейтинги продавців і систему виплати компенсацій потерпілим від шахраїв. Умов для отримання такої компенсації, правда, досить багато. “Я вважаю, що той час, коли продавець, спльовуючи вбік не торгувався з покупцем, минуло. У всіх товарні залишки, у всіх є щось, що треба продати. Покупець же, навіть якщо у нього немає грошей, дуже хоче купити, але дешевше. Ну ось ми і намагаємося дати йому таку можливість”, — пояснює Олександр Єсаулов.

Оставить ответ