Вести.net: Google несподівано оновив операційку

размещено в: Новости | 0
Вести.net: Google несподівано оновив операційку
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Раптово — нова версія: оновлення найпопулярнішою мобільної операційної системи прийшло, коли не чекали. Що нового приготували для півтора мільярда користувачів, коли вони все це отримають, і головне — чому випуск версії ОС для розробників виявився несподіваним?

Google в четвер несподівано для всіх викотив нове велике оновлення своєї мобільної операційної системи Android. Зрозуміло, в бета-версії, розрахованої на розробників, але встановити апдейт для ознайомлення зможе будь-який власник смартфона Nexus, починаючи з серії 5X.

Називається нова ОС Android N. Чому N? У Google зберігають таємницю і жартує, мовляв, тому що “New, No Name” (“Нова, назви немає”). До офіційної прем’єри ім’я розкривати категорично відмовляються. Втім, солодощів на “N” не так багато, і більшість витоків пропонують поставити на “Нутеллу”.

Взагалі, щорічно випускати превью свіжого Android для розробників за кілька місяців до прем’єри для Google — в порядку речей. Але зазвичай це відбувається в травні, на конференції I/O. До чого зараз така поспіх — поки незрозуміло. Старший віце-президент Google Android Хіроші Люкхеймер заявив, що в новій операційці занадто багато нововведень, тому, мовляв, розробникам не завадить додаткова пара місяців, щоб у все вникнути.

Крім того, Google, схоже, намагається відокремити I/O від великих прем’єр, залучають більше журналістів, ніж розробників. В цьому році конференція пройде в кампусі компанії в маленькому Маунтін-В’ю, а не в Сан-Франциско, як всі останні роки.

Що стосується, власне, операційки Google, в першу чергу, повідомив про введення мультиэкранности. Тобто можна запустити одночасно два додатки на різних половинках дисплея і працювати відразу в обох, не перемикаючись, як колись, через вікно відкритих програм. Власне, за першими відгуками тих, хто вже поставив і тестує Android N, нововведення працює непогано, незважаючи на дуже ранню бета-версію системи. Але сенсації воно, звичайно, не справив — така ж функція вже досить давно є і у Apple і у Windows Phone, так і на Android вона вже була, у вигляді надбудови на пристроях Samsung.

Головне ж, чим примітна нова система — це оптимізація. Навіть без застережень про ранній реліз, який традиційно для Google славиться багами і підвищеним енергоспоживанням. З “N” все інакше — він, як пишуть перші тестувальники, працює гладко і легко. Користувачі Android знають, скільки енергії споживає анімація інтерфейсу, як підвисають вікна при “свайпе” навіть на потужних апаратах. В “N” такого немає. Google грунтовно попрацював над алгоритмом Project Svelte, який спочатку був створений для того, щоб Android працює навіть на слабкому “залозі”. Тепер він прискорює систему і на топових апаратах. Крім того, додаток для економії батареї Doze також було вдосконалено — воно тепер гасить небажану активність апарату, не тільки коли той статично лежить на столі, але і коли, наприклад, трясеться в кишені, але, при цьому, так само не затребуваний.

Крім електроенергії, простіше буде економити трафік. У налаштуваннях доданий режим Data saver. При його включенні, система буде автоматично гасити обмін даними для всіх додатків, деякі повністю, деякі — частково. Можна буде також створити “білий список” програм, яким дозволено використовувати трафік необмежено, навіть коли Data saver включений.

Є важливі і поліпшення в інтерфейсі. Наприклад, тепер у користувача буде настроюється і набагато більш кастомизируемый, ніж раніше, екран швидких налаштувань. Додалися налаштування “виду”, з допомогою яких можна регулювати розміри іконок і віджетів. Повністю перероблені нотифікації. Словом, нічого революційного, але по дрібниці, дійсно, багато нового. Офіційний реліз системи призначений на третій квартал цього року.

Оставить ответ