Вести.net: Google уникнув позову на 9 мільярдів доларів

размещено в: Новости | 0
Вести.net: Google уникнув позову на 9 мільярдів доларів
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Програміст мимоволі: навіщо голові суду витрачати роки на вивчення принципів зберігання і структурування даних в мобільних операційних системах? У США винесено рішення по одному з найбільших позовів проти Google. Чим закінчився розгляд — і закінчилося — дивіться прямо зараз в програмі Вести.net.

В Америці завершився черговий розгляд між Google і Oracle, в ході якого Каліфорнійський суд присяжних визнав законним використання програмної платформи Java в операційній системі Android.

Нагадаємо, що судовий розгляд між двома компаніями триває вже більше 6 років. Причиною конфлікту стало використання в операційною системою Android спеціального API, за допомогою якого сторонні розробники можуть взаємодіяти з програмами, написаними на мові Java.

Незважаючи на те, що вихідний код Java відкритий для всіх, творці мови з компанії Sun Microsystems свого часу заборонили стороннім компаніям надбудовувати його і створювати інші версії Java без їх дозволу.

В Oracle, якої сьогодні належать права на мову, вважають, що, використовуючи JAVA API в Android, пошукової гігант порушив авторські права компанії і за законом повинен відшкодувати недоотриманий дохід на загальну суму 9 мільярдів доларів. Цю суму юристи Oracle вирахували, виходячи з 21 мільярда доларів прибутку, які Android приніс Google.

До речі, дані про доходи мобільної операційної системи довгий час залишалися засекреченими. Вперше про них стало відомо в січні цього року — як раз під час судових тяжб між двома компаніями.

У самому Google, однак, наполягають на тому, що задіяні в Android елементи Java потрапляють під визначення “добросовісного використання”, яке передбачено законом про авторське право, а, отже, не порушує його.

Розставити всі крапки в цій справі довгий час заважала відсутність у непідкованих в технічних особливостях суддів розуміння того, чим насправді є API, і що саме в цьому випадку захищають авторські права. Для того, щоб якось проілюструвати проблему, юристи Google одного разу викотили в зал суду справжній картотечна шафа.

З їх пояснень, закон про авторське право захищає вміст кожної папки, а API в такому випадку — це тільки їх ярлики, тобто спосіб структурувати дані. Щоправда, таке пояснення здалося суду непереконливим, і для того, щоб розібратися в ситуації, судді Ульяму Алсапу довелося навіть навчитися основам програмування.

В ході подальших дебатів суддя Алсап уклав, що платформа Android використовує не стільки захищений авторськими правами мова Java, скільки його API — тобто, структуру зберігання даних. І оскільки ніяких змін у сам язик не вносилося, то порушення закону з боку Google не було. В Oracle, однак, з рішенням суду не згодні і мають намір подати апеляцію.

Варто відзначити, що історія Android сповнена всіляких судових позовів. Творець операційної системи Енді Рубін до того, як приєднатися до Google, встиг попрацювати в кількох передових IT-компаніях, включаючи Apple і Microsoft. І, на думку своїх попередніх роботодавців, Рубін неодноразово привласнював собі їх інтелектуальну власність. Стів Джобс, наприклад, вважав, що Рубін вкрав у нього ідею мобільної операційної системи, і навіть назвав його за це “зарозумілим козлом”.

Крім цього, з-за наявних патентів Microsoft отримує частку від кожного проданого Android-смартфона. З їх продажу IT-гігант отримує більше прибутку, ніж від власних телефонів Lumia.

Втім, зараз Google намагається більше не попадатися на вудку патентних тролів. Тепер, коли Android виріс і став самою популярною мобільною операційною системою на планеті, його творці намагаються перевести його на більш легальні рейки. Наприклад, розглядаються варіанти відходу від Java іншим відкритим мовам, таким, як Apple Swift.

Оставить ответ