Вести.net: інтернет речей від Cisco і суперзащищенная OS Tizen

размещено в: Новости | 0
Вести.net: інтернет речей від Cisco і суперзащищенная OS Tizen
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Компанія Cisco Systems купила за півтора мільярда доларів поліпшену хмарну платформу для інтернету речей. Стартап Jasper Technologies розробляє хмарні системи, що керують взаємодією між різними пристроями в промислових масштабах. В Cisco сподіваються, що придбання Jasper дозволить спростити інтернет речей, зробити його більш масштабованим і функціонально сумісним.

ІТ-гігант має намір скористатися розробками Jasper для розвитку бездротових мереж промислового класу і покращити їх можливості аналізу даних на великих виробництвах. До речі, Jasper відомий тим, що входить в список “єдинорогів” Силіконової долини — так там називають стартапи з оцінкою вартості в мільярд доларів і вище. Зараз у Jasper нараховується в 100 країнах світу понад 3500 клієнтів, серед яких такі великі, як Ford, General Motors, Starbucks і AT&T.

Cisco — один з найбільших гравців на ринку великої телекому, і він розуміє, що ось-ось у наше життя масово прийде інтернет речей. Згідно з його ж власним прогнозом, у найближчі сім років ми побачимо 50 мільярдів підключених пристроїв, найбільше число яких буде не ноутбуками, смартфонами або планшетами, а автомобілями, автобусами, сонячними батареями, електродвигунами, роботами, насосами.

Проте всі споживчі приклади на виставках не можуть показати весь масштаб. Тут мова йде про підключення мільярдів датчиків, маршрутизаторів, пристроїв і автоматичному управлінні всім цим у рамках величезної виробництва. Все це, природно, зажадає неймовірного зростання мережевої інфраструктури, на якій, до речі, і спеціалізується Cisco.

Згідно того ж прогнозом, ринок інтернету речей до 2020 року досягне ємності в 19 трильйонів доларів, включаючи державний (значною мірою оборонний), муніципальний і приватний сектори.

***

OS Tizen стала першою і єдиною мобільною операційною системою, яка пройшла всі російські інстанції на перевірку безпеки.

Процедура перевірки зайняла більше року. Однак розробники російського підрозділу Samsung знали, на що йшли, коли створювали спеціальну збірку OS Tizen. Вона відрізняється від основної операційки Samsung тим, що створена виключно в Росії і для Росії, і що в її програмне забезпечення вшиті технології захисту від несанкціонованого доступу до секретної інформації — аж до державної таємниці. Ці технології, за словами представників компанії, створені за допомогою криптографічного шифрування даних, що передаються різними каналами зв’язку.

За даними представників Samsung, до 2015 року був зроблений передзамовлення на суперзахищений смартфон на OS Tizen в кількості 10 тисяч штук. В цьому році прогнозують продати 300 тисяч. Клієнтів — вже існуючих і потенційних — у компанії не називають.

Зате на спеціально скликаній прес-конференції президент російської асоціації “Тайзен.ру” озвучив більш глобальні плани, розширивши сфери можливості мікрохвильовою операційки до інтернету речей і розумних гаджетів.

“На відміну від багатьох конкурентів, вона є конвергентної, — розповів про операційній системі Андрій Тихонов, президент російської асоціації “Тайзен.ру”. — Тобто вона працює на безлічі пристроїв. Це означає, що з невеликими доробками, а в ідеалі і без них, додатки, які написані для мобільних пристроїв, які будуть виконуватися на телевізорі, з телевізора — на холодильнику, з нього — на годиннику“.

Варто зауважити, що Samsung зумів масово вивести Tizen на ринок розумних телевізорів: за минулий рік компанії продала 15 мільйонів Smart TV на Tizen. Є приклади її використання і в розумних годиннику — їх продано кілька мільйонів штук.

Мобільних телефонів продано всього один мільйон. Це небагато. З іншого боку, один мільйон смартфонів — це показники операційки від Microsoft, яка до цього часу займала третє місце в рейтингу. Саме тому на прес-конференції говорили про те, що в 2016 році у ПРОЅ Tizen є всі шанси посунути мобільну операційну систему від Microsoft і увійти в трійку найбільш популярних мобільних операційних систем світу.

Втім, щоб повноцінно конкурувати з лідерами ринку — iOS і ПРОЅ Android — потрібно створити екосистему для Tizen. І якщо раніше користувачі смартфонів на Tizen скаржилися на малу кількість додатків, то зараз розгорнута ціла стратегія залучення розробників програм. Ну а російська версія смартфона на Tizen зможе похвалитися передустановками пакету програм “Мій Офіс”.

“Ми зацікавлені в тому, щоб пристрої, які йдуть на Tizen, містили офісний пакет, пошту, месенджер, що ми і робимо, — пояснив Дмитро Комісарів, генеральний директор компанії “Нові” хмарні технології”. — При цьому в Росії аудиторія для Tizen — це великі корпорації, ті, кому потрібні захищені пристрою, що дозволяє приховувати корпоративні секрети. Ми зацікавлені в цій аудиторії і сподіваємося, що Tizen в цьому році продасть 300-400 тисяч пристроїв, які орієнтовані на великий бізнес”.

Оставить ответ