Вести.net: компанія Dell намагається поглинути гіганта ЕМС

размещено в: Новости | 0
Вести.net: компанія Dell намагається поглинути гіганта ЕМС
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Що можна купити за 70 мільярдів доларів, навіщо це компанії, яка сама коштує в кілька разів менше, і як все це пов’язано з падінням ринку персональних комп’ютерів? Всі деталі угоди століття в програмі Вести.net.

У Лас-Вегасі відбулася конференція ЕМС World – форум компанії, яка є найбільшим у світі гравцем на ринку корпоративного зберігання даних, і яку намагається поглинути компанія Dell. Мова йде про угоду майже в 70 мільярдів доларів — найбільшої в історії IT.

З боку ця найбільша угода виглядає так: компанія Dell, яка, ймовірно, коштує близько 25 мільярдів, викуповує бізнес EMC, який як мінімум удвічі дорожче. Точно оцінити співвідношення не можна, бо генеральний директор, засновник і головний акціонер Майкл Делл вивів компанію свого імені з біржі три роки тому. Вже тоді це був найбільший в історії IT делістинг, відхід з біржі. І ось новий рекорд — з поглинанням. Сама угода ще не схвалена — китайські антимонопольники в таких випадках тягнуть до останнього. Але фактично на сцені EMC World відбулася передача повноважень: дуже літній глава EMC представив Делла, як нового боса.

Делл — дарма, що ЕМС ще не куплена — вже сказав, що нова компанія називатиметься Dell Technologies, причому корпоративне підрозділ Dell, EMC, а та частина, що справляє ПУ і сервера — просто Dell. Дивно ще й те, що зростаючий бізнес корпоративного зберігання даних купує виробник ПК — тобто гравець ринку увядающего. Точні показника приватної компанії Dell невідомі, критики стверджують, що вони не дуже змінилися з 2013 року. Хоча сам Майкл Делл у своїй тронній промові говорив про зростання, особливо в порівнянні з HP, якого, очевидно, він сам бачить, як архиконкурента.

“У США наш клієнтський бізнес зріс на чотири відсотки, а у HP скоротився на 14 відсотків. Нам — плюс 4, їм — мінус 14 . Наші суперники, такі як НР, скорочуються на шляху до успіху. Стривайте, так не буває, не можна ужиматься на шляху до успіху! Але вони надходять саме так. Вони стають дрібніше, вони поділяють напрями бізнесу — це менше виручка, менше інвестицій у розробку, менше ланцюжок поставок. Вони поступаються нам частку в кожному з бізнесів. Постійно, навіть прямо зараз”, — заявив Майкл Дэлл.

Але навіть якщо компанії і вдалося виступити трохи краще конкурентів, зрозуміло, що на це майбутнє не побудувати. Тим більше, що сам Делл його бачить, як світ хмар і підключених пристроїв.

“Давайте заглянемо на 15 років вперед. Продуктивність комп’ютерів зростає приблизно в 10 разів за п’ять років. До 2031 року вона зросте в 1000 разів. Сьогодні, якщо ви хочете розшифрувати геном людини, це займає 26 годин. Через 15 років на це знадобиться 94 секунди. А вартість впаде з тисяч доларів, до долара. До 2031 року кількість підключених пристроїв зросте з восьми мільярдів до, можливо, двохсот мільярдів. Це в 25 разів більше, ніж людей на планеті. І всі ці пристрої будуть генерувати величезну кількість інформації. Обробка цієї інформації, особливо в реальному часі — це виклик нашому поколінню”, — міркує Дэлл.

Зараз королі хмар — це софтверні компанії, Amazon, Google, Microsoft. Нам вони відомі, як хмари споживчі, але є на цих платформах і корпоративні рішення. Досі це було не дуже актуально, тому що великі підприємства не довіряли свої дані провайдерам хмарних — невідомо де зберігається, час доступу велике, безпека — невідома, але останнім часом бізнес все частіше замислюється про те, щоб спробувати хмарного продукту — спокуса позбутися від дорогущих стійок з серверами і великої кількості айтішників на зарплаті — велике.

Саме тому EMC запустив Virtustream — хмара для зберігання даних, як стверджується, дуже швидке, щоб на ньому могли працювати бази даних, і надійне. Як тут кажуть, 13 дев’яток — це ймовірність безвідмовної роботи в 99 відсотках і 999 і так далі. Хмара може працювати з конкурентами — Amazon або Azure від Microsoft і вже, як кажуть, затребуване. Німецький виробник програмного продукту для управління бізнес-процесами SAP крутить в цій хмарі дані частини своїх клієнтів, ймовірно, найбільш схильних до експериментів. Втім, змагатися з великими гравцями Amazon-Google, Microsoft буде нелегко в будь-якому випадку, особливо в компанії, яка переживає злиття, чекає, кого скоротять, хто стане новим начальником, а когось, можливо, і зовсім продадуть разом з підрозділом.

Оставить ответ