Вести.net: контракт на виробництво процесорів для iPhone дістався TSMC

размещено в: Новости | 0
Вести.net: контракт на виробництво процесорів для iPhone дістався TSMC
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Тайванська компанія TSMC відібрала у Samsung Electronics контракт на виробництво процесорів для нового iPhone. За повідомленням корейського сайту etnews, Apple довірила виробництво своїх 10-нанометрових процесорів тайваньської компанії TSMC.

Нові чіпи, які отримали назву A10, будуть запущені в масове виробництво вже в червні цього року. Ними будуть оснащені нові моделі iPhone, які, як очікується, надійдуть у продаж восени.

Заводи TSMC і Samsung Electronics — найбільші в світі виробники мікроелектроніки. Але, незважаючи на величезні обсяги виробництва, це фактично бутіки, здатні виконувати сторонні замовлення будь-якої складності. В їх арсеналі колосальний набір ноу-хау, експертизи і передового обладнання. Ким би не був спроектований той чи інший чіп, його безпосереднім виробництвом практично в будь-якому випадку буде займатися або TSMC, або Samsung Electronics. У кінцевому підсумку саме заводи вирішують, чи можуть вони запустити виробництво нових процесорів, і скільки це буде коштувати.

Однак, незважаючи на невеликий вибір, Apple воліє не налагоджувати постійного співробітництва з однією з двох компаній. Замість цього Apple часто змінює виробників процесорів, поперемінно віддаючи замовлення то Samsung, то ТЅМС — в залежності від завантаженості їх фабрик і наявних у них технологій. Таким чином Apple, можна сказати, мстить Samsung за постійні суперечки в судах і в піар-області. Більше того, така чехарда дозволяє Apple домагатися знижок у виробників, а також стимулювати їх конкуренцію, яка в подальшому призводить до розвитку технологій.

Так, після того, як у 2014 році тайванська TSMC отримала замовлення на 20-нанометрові процесори A8 для iPhone6, попередній виробник, Samsung Electronics, втратив велику частину прибутку і для того, щоб повернути собі колишнього клієнта, був змушений запустити нову лінію виробництва вже 14-нанометрових процесорів.

Після переходу на новий стандарт Samsung Electronics вдалося залучити на свою сторону не Apple, але і іншого найбільшого замовника — Qualcomm, для якого Samsung почав виробництво 14-нм чіпів Snapdragon 820. Тепер, коли TSMC в черговий раз відібрала у Samsung контракт з Apple, корейської компанії не залишається нічого, крім як запустити виробництво ще більш компактних вже 7-нанометрових чіпів. На думку аналітиків, ця війна виробників планомірно веде до спростування закону Мура, згідно з яким кількість транзисторів, що розміщуються на кристалі процесора, подвоюється кожні два роки. В індустрії закон Мура вважається мало не дорожньою картою — виробники процесорів витрачають всі свої сили на створення все нових технік, що дозволяють зменшити чіп і збільшити його обчислювальну потужність.

Експерти вважають, що вже буквально через пару циклів еволюції технічного процесу, чіпи стануть настільки маленькими, що подвоїти їх обчислювальні потужності буде вже фізично неможливо. Приміром, якщо гонка кремнієвих озброєнь призведе до створення 2-нм чіпа, то транзистори на ньому будуть мати ширину всього в 10 атомів. Навіть вченим поки складно припустити, наскільки надійними можуть бути настільки малі чіпи. Більш того, інженерам належить вирішити і проблеми енергоспоживання і охолодження таких процесорів.

Поки одні вчені вважають, що закон Мура — так і не буде порушений, оскільки на зміну традиційним комп’ютерів прийдуть квантові, інші передбачають вчинене інший сценарій. Відповідно до міжнародного плану з розвитку напівпровідникової індустрії, виробники будуть сфокусовані на створенні різноманітних сенсорів і спробують розмістити на одному чіпі не тільки обчислювальний модуль, але і оперативну пам’ять, гіроскопи та інші компоненти, необхідні для мобільних пристроїв і гаджетів, які можна віднести до “Інтернету речей”. Це, в свою чергу, повинна стимулювати пошук нових матеріалів. Вже сьогодні найбільші компанії вивчають можливість використання графену і вуглецевих нанотрубок в своєму виробництві.

Оставить ответ