Вести.net: квадрокоптер від Yuneec і шолом VR від Alcatel

размещено в: Новости | 0
Вести.net: квадрокоптер від Yuneec і шолом VR від Alcatel
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

На ринку квадрокоптеров з’явився новий клас апаратів — маленькі, але розумні. Що вони можуть, а що ні, і хто просуває їх розробника — прямо зараз в програмі Вести.net.

Компанія Yuneec, схоже, створила новий клас квадрокоптеров – на берлінській виставці китайський виробник всіляких электролетов вперше представив модель Breeze. Головна особливість – можливості великих апаратів у відносно компактному корпусі.

Як і більш великі дрони, Breeze несе на борту GPS-приймач, сонар, оптичний датчик, лазерний далекомір і досить потужний комп’ютер, здатний обробляти дані з усіх цих пристроїв. Це означає, що він незрівнянно простіше в пілотуванні і стабільніше в польоті і на вулиці, і в приміщенні, ніж недорогі мікро – і минидроны.

Правда, спроба перевірити здатність Breeze утримувати позицію в просторі закінчилася спонтанним краш-тестом — але і його дрон витримав з честю. Можливо, завдяки вазі всього 380 грамів. Ще один плюс скромних габаритів — для його транспортування не потрібен величезний ящик, як для вважаються невеликими і тому дуже популярних G Phantom, 3DR Solo Соло або моделі Typhoon від самої Yuneec.

“Дуже важливий момент: дрон управляється зі смартфону. І дрон зі смартфоном підключається по Wi-Fi. Це накладає обмеження по відстані (100 метрів) і висоті (80 метрів) польоту дрона. Хтось може сказати — ой, це ж так невисоко, — але повірте, з такої висоти людина виглядає ось так. Тому цих обмежень вистачає для того, щоб зробити все, що Ви хочете”, — каже виконавчий директор Yuneec Europe Йорг Шамун.

Неможливість підключити нормальний пульт дистанційного керування, за задумом, повинна скупатися набором автоматичних режимів, які перекочували в Breeze зі старших моделей. Їх список цілком типовий: політ по колу заданого радіуса, слідування за об’єктом зйомки, рух по віртуальному тросу, автоматичні зліт і посадка. Втім, від великих дронов тут не тільки можливості, але й обмеження – законодавство багатьох країн вимагає реєстрації квадрокоптеров важче 250 грамів. Breeze на 135 грамів важче.

“Те, що може робити цей дрон з камерою такої якості, з процесором, який швидко обробляє фото, — таке непросто зібрати в менших габаритах. Але час йде, компоненти стають менше, процесори стають менше, і якщо зробити такий дрон вагою до 250 грамів стане технічно можливим — ми зробимо його, я обіцяю”, — каже Йорг Шамун

Серед обмежень, які вже накладає розмір – швидкість не більше 20 кілометрів на годину, час польоту біля 10 хвилин і вбудована камера. Вона, звичайно, дозволом 4К і може повертатися, але тільки електронна стабілізація зображення – прикрутити зовні більш звичні GoPro або Action Cam штатними засобами не можна.

Але як літаючої селфи-камери і вбудованої, ймовірно, буде достатньо. Тим більше, що запит на такі апарати, очевидно, є – стартап Lily Camera зібрав попередніх замовлень на схожий за концепцією дрон на 34 мільйони доларів. Втім, постачання Lily досі не почалися. На успішне майбутнє Breeze шансів більше, благо виробник, Yuneec — компанія досить велика: постачає професійні мультикоптеры, розробляє пілотовані электросамолеты, але, головне, у неї є потужний партнер – корпорація Intel, яка саме на базі коптеров Yuneec демонструє можливості своєї системи машинного зору RealSense і, відповідно, мало не на кожному своєму заході ці коптеры показує.

***

На виставці IFA в Берліні компанія Alcatel представила власну гарнітуру віртуальної реальності. Пристрій отримало назву Vision, воно не вимагає підключення до смартфону або комп’ютера — все, що необхідно для шолома роботи, вже встановлено в сам пристрій. І до речі, судячи по специфікації, шолом від Alcatel може похвалитися начинкою хорошого смартфона, а саме восьмиядерним процесором, трьома гігабайтами оперативної пам’яті і двома дисплеями майже на 4 дюйма з роздільною здатністю в 1080х1020. Крім цього всередині, звичайно, є гіроскоп, акселерометр і датчик наближення.

Можливо, завдяки тому, що всередині немає такого от цілісного смартфона, а два окремих дисплея і ті ж самі тельбухи, шолом вийшов дуже легким і дуже непогано сидить на голові. Він не дуже заважає жити у віртуальному світі, дивитися кіно і насолоджуватися іншими планетами. Запевняють, що гратися або дивитися кіно в ньому можна аж три години. Віриться в це, по правді сказати, з працею. І з точки зору життя батарейки — ну, і з точки зору вестибулярного апарату і інших відчуттів.

Фактично, Alcatel пропонує ринку ще один самодостатній шолом VR. Але всі аналогічні проекти сьогодні створюються або великими власниками контенту, або у співпраці з такими компаніями — мова про Oculus, HTC і Sony. В Alcatel ж, ймовірно, розраховують на партнерство з Google вже восени буде запущена Google Daydream, платформа покращеної віртуальної реальності для створення нових або портування у віртуальність існуючих додатків. Втім, оскільки це частина “Андроїда”, тоді ж з’являться і смартфони, які все це будуть підтримувати, і тут, ймовірно, постане питання вартості такого самодостатнього шолома.

Оставить ответ