Вести.net: Lenovo Tango Project не дасть заблукати навіть в музейних лабіринтах

размещено в: Новости | 0
Вести.net: Lenovo Tango Project не дасть заблукати навіть в музейних лабіринтах
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Що хорошого і захоплюючого нам чекати через півроку від найбільшої в світі комп’ютерної компанії і як пов’язані між собою інтернет-пошуковик, навігація і музей Каталонії? Репортаж з Барселони, зі Всесвітнього мобільного конгресу.

Проект Tango переходить в розряд споживчих технологій: головна подія від компанії Lenovo в рамках Всесвітнього мобільного конгресу було присвячено смартфону, який представлять тільки влітку.

Точніше, його можливостям. Власне, мова йде про машинному стереозрении для мобільних пристроїв, яка Google відпрацьовує вже кілька років під кодовою назвою Project Tango. І оскільки сам майбутній смартфон або його передсерійний варіант Lenovo вирішили не показувати, всі демонстрації проводили на єдиному відомому на даний момент Tango-пристрої — безіменному планшеті для розробників.

Машинне зір у мобільному варіанті Tango — це в першу чергу здатність пристрою в реальному часі створювати тривимірну карту навколишнього простору. І якщо два роки тому, коли Tango тільки представляли громадськості, мова йшла про завдання специфічних, наприклад — створення тривимірних моделей об’єктів чи приміщень, то зараз підхід кардинально змінився. За допомогою модуля Tango, як з’ясувалося, можна вирішити задачу досі непідйомну — навігацію всередині приміщень, тобто там, де недоступні сигнали супутникових систем або інші способи позиціонування.

Якщо до цього додати, наприклад, елементи доповненої реальності, то можна дуже точно визначати місцезнаходження потрібних людей навіть у щільному натовпі всередині величезної будівлі Музею Каталонії.

Кожен з віртуальних, видимих на екрані смартфона “кубів” висить над людиною, у якого в руках є якийсь пристрій з додатком Glimpse. Люди вибирають пункт меню Sharing — це означає, що вони хочуть повідомити всім навколо місце свого становища. Причому деякі з них можуть знаходитися дуже далеко, навіть за стіною. Приміром, якщо загубився дитина, то йому слід вийняти телефон з додатком Glimpse, натиснути на кнопочку “знайди мене”, — і його можна буде побачити крізь натовп, крізь стіни, дуже здалеку.

Є можливість переключитися в режим карти, на якій видно користувача і його друзів, навіть якщо вони знаходяться дуже далеко. Досить 4G або Wi-fi.

Картографування будівель, як з’ясовується — не дуже складне завдання. Достатньо кілька разів обійти будівлю для створення первинної схеми, а потім вона буде уточнюватися по мірі користування іншими людьми.

“Я не знаю, яку точність заявляє Google, але, з мого досвіду, мова йде про міліметрах, — говорить Стів Міллер, технічний директор Glimpse. — А працює це так: воно аналізує те, що бачить в приміщенні — конструкції, меблі, поверхні. За цими даними і по руху пристрою Tango і обчислює точне місце розташування в просторі. Тобто воно записує, як далеко ви пройшли у тому чи іншому напрямку і безперервно отримує свої координати в просторі. У нашому ж випадку ми маємо ще і можливість створювати карту приміщення заздалегідь, і тоді навігація стає ще точніше: пристрій починає звірятися ще й з відомими ключовими точками в приміщенні. Тобто ми можемо створити карти музеїв, магазинів, стадіонів і дати вам точні дані про вашому положенні всередині цих будівель”.

Таку картку музею теж показали. На ній можна прокладати маршрут і користуватися повноцінною покрокової навігацією. Крім того, ця карта — з елементами доповненої реальності, тобто пристрій розпізнає, наприклад, картини і домальовує на них посилання на докладну інформацію.

З апаратної точки зору Tango — це кілька камер, у тому числі ширококутна, дальномірна, інфрачервона плюс датчики руху і потужний процесор, здатний все це обробляти локально мобільного пристрою.

І якщо інженерний планшет досить громіздкий, Lenovo обіцяє смартфон зробити цілком компактним — наскільки компактним може бути фаблет з діагоналлю екрану більше 6 дюймів.

Цікаво, що і обіцяна ціна не захмарна. Взагалі ідея полягає в тому, що б пристрій могло бути для людини основним. Тоді можна розраховувати на деяку масовість і, відповідно, на те, що карти приміщень по всьому світу будуть створювати самі користувачі, а потім ділитися ними. Свого роду індор-картографічний краудсорс.

“Ми бачимо три напрями використання технології Tango, — розповідає Джефф Мередіт, віце-президент Lenovo з маркетингу. — Це навігація в приміщенні – те, що ми сьогодні показуємо, це ігри — вам сподобаються ігрові можливості Tango. І третє – утиліти, саме практичне застосування технології з побутової точки зору. Це, наприклад, все, що стосується планування домашніх робіт: ремонт, перестановка меблів, покупка нового дивана. У будь-якому випадку, ви можете створити тривимірну карту своєї квартири і приміряти різні варіанти поліпшень”.

Оставить ответ