Вести.net: месенджери, цифрові помічники та інші анонси з Google I/O

размещено в: Новости | 0
Вести.net: месенджери, цифрові помічники та інші анонси з Google I/O
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Четвертий месенджер, цифровий домашній помічник і миттєво стартують програми: конференція розробників Google про те, чого чекати півтора мільярдам користувачів найпопулярнішою мобільної операційної системи. Програма Вести.net прямо зараз про основні анонсах найбільшого IT-з’їзду.

Конференція Google I/O для розробників у цьому році виявилася небувало масової. Хоча компанія на це і розраховувала, влаштовуючи захід не в Москоне-центрі Сан-Франциско, як зазвичай, а на більш великій концертній площадці Shoreline Аmphitheater у своєму рідному Маунтін В’ю.

Це незважаючи на те, що один з головних анонсів — нової операційки Android N — був свідомо частково винесено за рамки конференції: “альфа” вийшла ще в березні. Імені для операційки, до речі, до цих пір не придумали, або приховують. Поки вона так і називається — просто N. Втім, крім нового Android, про який ми вже розповідали, цікавих новинок чимало.

Google все-таки показав свою відповідь Siri, Cortana і амазоновской Alexa. Точніше, поки тільки анонсував, тому що крім того, що було на сцені під час головного доповіді, ніяких додаткових демонстрацій не було. Називатися голосовий помічник буде просто — Assistant. І працювати він буде відразу у трьох середовищах.

По-перше, на мобільних пристроях, активуючись стандартним “Ок, Google і підміняючи собою нинішній Google Now. При цьому у Assistant є ряд цікавих особливостей. Наприклад, можна, стоячи поруч з будівлею, запитати: “Хто побудував?” Та система, спираючись на геопозицию, зробить припущення.

По-друге, Assistant буде працювати в домашньому середовищі за допомогою також показаного в ході конференції пристрою Home. Ця колонка-мікрофон, яка, по планам Google, стане центром голосового управління для всієї інфраструктури “розумного будинку” під управлінням Android. Це серйозне відміну від прямого конкурента, Amazon Echo, який, хоча по суті влаштований так само, поки в основному здатний керувати тільки сам собою і медиасредой Amazon на смартфоні або телевізорі. У випадку з Google полегшений Android вже широко використовується як основа для систем домашньої автоматизації, що наповнює існування колонки-гарнітури Home глуздом.

Нарешті, третя середа для роботи Assistant — це новий месенджер Allo. Саме він стане першим комерційним продуктом з вбудованим Асистентом. Там голосовий помічник буде присутній в якості бота.

Так, у Google тепер є свій месенджер з ботами. І не один. На I/O було показано відразу два месенджера, Allo та Duo. Обидва прив’язуються не до облікового запису Gmail, як раніше, а до номера телефону.

Allo — це текстовий месенджер. Головна його “фішка” — постійне “хмарне” присутність штучного інтелекту Google, який розпізнає текст повідомлень, розуміє їх зміст і сам придумує відповіді, або записує під диктовку. Причому розпізнає він не тільки текст, але і картинки.

Крім того, програма пропонує повністю зашифроване спілкування в закритих чатах, які називаються у Google “incognito mode”. Павло Дуров може пишатися: Google фактично повторив те, що зробив він у Telegram. Щоправда, назвав по-своєму.

Другий месенджер, точніше, відеочат — це Duo. По суті, в парі з Allo він виконує функції эппловского Facetime. З тією лише застереженням, що прив’язка до номера телефону обмежує область його застосування тільки мобільними пристроями з підключенням до стільникових мереж. Зате його, як стверджують, оптимізували для роботи в стільникових мережах, причому не найкращої якості. Крім того, камера запускається відразу ж при включенні додатка, так що користувача видно відразу. Наприклад, під час вхідного виклику можна відразу побачити, хто дзвонить — в режимі відео.

Таким чином, всього у Google на даний момент цілих три месенджера — у компанії обіцяють, що Hangouts як поштовий чат також нікуди не дінеться.

Ну і залишається ще один наполовину месенджер, наполовину соцмережа Spaces, анонсований за день до старту конференції I/O. загалом, всі вони доповнюють один одного, теоретично виключаючи необхідність для користувачів Android встановлювати які-небудь сторонні додатки.

Однак на практиці треба ще привчити користувача до цих продуктів, змусити відмовитися від звичних. А це означає змагання з Facebook, під контролем якого — відразу два найпопулярніших текстових месенджера: Facebook Messenger і WhatsApp. Чи вийде у Google — велике питання. Досі комунікаційних сервісів компанії популярністю на глобальному рівні користувався тільки Gmail.

Ну і, мабуть, найцікавіше, що було представлено на конференції I/O — це система Instant Apps для гуглівського магазину додатків Play. Це сервіс, який дозволяє відкривати додаток, немов веб-сайт за посиланням або навіть по команді NFC в разі, наприклад, платежу. Точніше, не сама програма, а невелика його частина, модуль, конкретна функція, яка від нього вимагається в даний момент — сторінку оплати, точка на карті, окреме вікно листування.

Ці шматочки програми розміром не перевищують 4 мегабайт і відкриваються, судячи з перших відгуків, навіть швидше, ніж веб-сторінки. Загалом, функція аналогів поки що не має і вкрай корисна, принаймні, з точки зору оптимізації: навіщо запускати всі додаток, якщо можна запустити лише малу його частину.

Ну і, звичайно, у такому форматі можна робити миттєвий попередній перегляд додатків, який дозволить користувачеві відразу вирішити, чи потрібна йому така програма чи ні. Таких додатків, які доводиться скачувати, а потім відразу ж видаляти, в Google Play повно.

Оставить ответ