Вести.net: месенджери всерйоз занепокоїлися шифруванням відеодзвінків

размещено в: Новости | 0
Вести.net: месенджери всерйоз занепокоїлися шифруванням відеодзвінків
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Шифрування повідомлень в Інтернеті вже нікого не здивуєш. Тепер, схоже, прийшла черга шифрувати відеодзвінки. І російський інтернет-гігант тут у перших лавах. Навіщо шифрувати зображення? І чим ще можна знову привернути увагу до добре відомого месенджеру? Про це прямо зараз в програмі Вести.net.

ICQ побореться за звання самого безпечного месенджера. Керівництво Mail.Ru Group в рамках щорічної великій прес-конференції поділилася стратегією відродження сервісу з великою і непростою історією, яка не завжди допомагає його популярності тепер. Втім, як кажуть, ту стару “аську” пам’ятають тільки в Росії і Німеччини, для інших ринків і, головне, мобільного аудиторії — це абсолютно новий бренд. Однак, в будь-якому випадку, на переповненому ринку месенджерів потрібно запропонувати щось унікальне. У випадку з ICQ це буде запускається вже в цьому місяці шифрування відеодзвінків.

“Ми перші серед великих месенджерів введемо справжнє повноцінне шифрування відеодзвінків, — каже Юрій Гурський, віце-президент Mail.Ru Group за новим продуктам. — Люди зараз дуже заморочені на шифруванні тексту. Але вони не розуміють, що найбільша небезпека — це відеопотік. Тому що у відео ви не стежите за словами, ви можете фліртувати з дружиною, показувати документи. Тобто ця інформація більш цінна”.

А ось модна сьогодні тема ботів в месенджерах керівництво Mail.Ru не дуже надихає. Точніше, у власника сервісу ICQ погляд на ботів дуже особливий. По-перше, тут не перестають повторювати, що боти в “асьці” були завжди, а років цього сервісу більше, ніж будь-кому з сьогоднішніх інтернет-комунікаційних гігантів. А по-друге, в Mail.Ru вважають, що боти в сучасному стані просто незручні.

“Нам здається, вони дивні, — говорить про ботах Ігор Єрмаков, керівник підрозділу Instant Messaging Mail.Ru Group. — Мені, як технарю, зрозуміло, що таке командний рядок. Моїй мамі я не зможу пояснити, що ось є боти і треба піти купити квитки за допомогою бота в месенджері. Це якийсь квест”.

А глобальну популярність історії з ботами пояснюють ефектом великих чисел. Мовляв, якщо у тебе мільярд користувачів, то навіть самий незручний сервіс як мінімум спробують кілька мільйонів чоловік. Звідси і цифри в презентаціях. Втім, все це не означає, що ботів в Mail.Ru немає. Вони є, і ще більше їх, як кажуть, перебуває в розробці.

Інше питання, що за описом вони схожі скоріше на персональних асистентів – це те, про що всі говорили ще до навали ботів. “Просто ботів не вірю, — заявляє Ігор Єрмаков, керівник підрозділу Instant Messaging Mail.Ru Group. — Я вірю в те, що бот з технічним завданням користувача повинен бути дуже розумним. При цьому він повинен надавати легкий інтерфейс. Ми обговорюємо надання для ботів розпізнавання мови, щоб користувач відразу розмовляв з ним. Поки те, що ми тестуємо, не далеко пішло від командного рядка. Але за цим майбутнє. І все стане ще простіше”.

На сьогоднішній день реалізацій всіляких розумних можливостей в ICQ мабуть, є тільки розшифровка аудіоповідомлень – це коли крім звукового файлу від співрозмовника можна отримати його машинний переклад в текст. Але після прес-конференції Ігор Єрмаков натякнув, що сервісів буде більше. При чому — не суто внутрішньої розробки.

“Так, ми працюємо з двома командами, — розповів Ігор Єрмаков, керівник підрозділу Instant Messaging Mail.Ru Group. — Перша команда – Nuance, ті хлопці, які зробили Siri. Друга команда — московська, “КомФактор”. Вони роблять дуже круто. Можна порівнювати, ми постійно порівнюємо. Таких команд в Росії дуже багато, більше трьох, як мінімум. Це ті команди, які можуть зробити сервіс як не дивно для декількох мов… У Nuance довга історія, у них багато мов, але думаю вже в 2017 році буде кілька дуже гарних команд у Росії, ці команди будуть займатися не тільки розпізнаванням голосу, але і розпізнаванням образів, розпізнаванням відео — на дуже серйозному рівні”.

***

Месенджер Viber отримав функцію повного шифрування повідомлень і відео користувачів на всіх типах пристроїв. Шифрування вводиться як для простих, так і для групових чатів. Щоб його включити, потрібно пройти процедуру повторної аутентифікації з використанням QR-коду. Після оновлення додатка користувачам стануть доступні і “приховані чати”, що означає, що вибрані діалоги можна буде захистити додатковим пін-кодом, щоб їх не побачили сторонні.

Також для захисту всіх комунікацій після оновлення програми користувачеві доведеться ще раз пройти перевірку облікового запису. Праворуч від чатів будуть відображатися замки різного кольору в залежності від рівня безпеки (сірий, зелений або червоний).

Нові функції, додані для Android, iOS, ПК і Mac версій месенджера. За словами розробників, оновлення поступово стануть доступні для всіх користувачів Viber протягом декількох тижнів.

Введення end-to-end шифрування месенджером Viber — цілком логічний хід. Техноблог Теккранч навіть назвав це свого роду ознакою часу: буквально на початку квітня месенджер WhatsApp також оголосив про посилення шифрування повідомлень. Але і WhatsApp не перший. Telegram і ICQ — не такі великі, як WhatsApp з його мільярдом, і Viber його 700 мільйонами користувачів — однак вони вже ввели повне шифрування даних своїх користувачів.

Можливість посилити безпеку в своєму сервісі миттєвих повідомлень розглядає Facebook. Месенджер Snapchat також працює над захищеною системою обміну повідомленнями.

Оставить ответ