Вести.net: Microsoft згортає мобільний бізнес, куплений у Nokia

размещено в: Новости | 0
Вести.net: Microsoft згортає мобільний бізнес, куплений у Nokia
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Кінець епохи: Microsoft згортає мобільний бізнес, куплений у легендарної Nokia, але не йде з ринку смартфонів зовсім. Що задумали в одній з найбільших корпорацій планети, і з якими труднощами на цьому шляху їй вже довелося зіткнутися — про це прямо зараз в програмі Вести.net.

Microsoft згортає придбане в Nokia мобільний підрозділ. Корпорація оголосила про звільнення понад 1800 співробітників свого мобільного підрозділу, який займався розробкою смартфонів під брендом Lumia. В основному скорочення торкнулися фінської офісу — там було звільнено близько 1300 осіб. Позбавлення від залишків придбаної в 2014 році Nokia обійдеться Microsoft ще в 950 мільйонів доларів.

Нагадаємо, що минулого тижня корпорація оголосила про продаж свого виробництва звичайних кнопкових телефонів компанії Nokia FIH — доньці найбільшого в світі виробника електроніки Foxconn. Таким чином, Microsoft знадобилося всього два роки і близько 8 мільярдів доларів, щоб повністю розвалити, скоротивши понад 7 тисяч робочих місць і продати те, що залишилося від колись провідного фінського телефонного бренду.

При цьому, незважаючи на всі капіталовкладення, американської корпорації так і не вдалося захопити вагомої частки ринку. За даними Gartner, цього року частка Windows Phone на глобальному ринку смартфонів опустилася нижче одного відсотка.

Однак повністю йти з ринку стільникового Microsoft не збирається. У своєму листі співробітникам виконавчий віце-президент підрозділу Windows and Devices Террі Майєрсон пообіцяв, що компанія зосередиться на виробництві мобільних пристроїв для корпоративного користування. Треба сказати, що це великий ринок: за підрахунками аналітиків з IDC, більше третини всіх європейських компаній сьогодні надають своїм співробітникам мобільні пристрої для використання на робочому місці.

За припущеннями преси, створенням таких корпоративних телефонів займеться відділ Surface, який під керівництвом Паноса Паная хоч і не з першого, а з четвертого разу, але все ж зміг випустити по-справжньому технологічно складні продукти, що здивували як журналістів, так і сам ринок. Мова йде про планшети Surface Pro 4 і ноутбук-трансформер Surface Book. Причому зробити це розробникам вдалося своїми руками — тобто, без покупок будь-яких існуючих компаній і стартапів.

За чутками, нові смартфони Surface будуть показані на публіці вже восени цього року. Кажуть, працювати вони будуть на десктопної версії Windows 10 з мобільним інтерфейсом. Основний упор буде зроблений на захист даних і офісні додатки, а також функцію Continuum, що перетворює телефон в повноцінний комп’ютер.

За інформацією деяких видань, нові Surface-фони повинні були працювати на процесорах Intel, що логічно при використанні настільної версії ОС. Проте в травні цього року сам Intel вирішив піти з мобільного ринку і згорнув свою розробку мобільних чіпів. Тому, якщо чутки щодо десктопної Windows Surface-тлі правдиві, Microsoft доведеться або шукати собі іншого партнера, або відкривати власну виробництво процесорів, або впроваджувати у “велику” Windows підтримку мобільних процесорів на архітектурі ARM.

Що ж стосується Windows 10 Mobile, відмовлятися від неї в Microsoft поки не збираються. Компанія обіцяє підтримувати вже вийшли телефони Lumia, зокрема, Lumia 950 і 950xl, а також продовжить видавати ліцензії на використання операційної системи стороннім виробникам.

Правда, список цих партнерів виглядає дещо непереконливо — це Acer, Alcatel, HP, Trinity і Vaio. Тому складно сказати, наскільки довго Microsoft буде займатися своєю непопулярною операційкою. Розробники її досі ігнорують, а сам глава корпорації Сатья Наделла робить ставку на поширення програмних продуктів Microsoft на платформах конкурентів.

Оставить ответ