Вести.net: Microsoft зіграє в американський футбол, а Google битиметься в Го

размещено в: Новости | 0
Вести.net: Microsoft зіграє в американський футбол, а Google битиметься в Го
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Microsoft принесе свій шолом доповненої реальності в американський футбол. Глави Microsoft і Національної Футбольної Ліги США зустрілися на заході під назвою “Майбутнє футболу”, щоб обговорити, як нові технології IT-гіганта зможуть доповнити улюблений американцями вид спорту.

Свою концепцію Microsoft наочно продемонструвало в опублікованому днями відео шолома доповненої реальності HoloLens. У ролику віртуальні копії футболістів вриваються у вітальню через стіни, у той час як сама гра транслюється прямо на кавовому столику.

Правда, поки всі ці фантастичні речі все ще перебувають у проекті. Microsoft ще тільки належить випустити версію HoloLens для розробників додатків, не кажучи вже про повноцінну користувача версії пристрою. Коли це станеться, невідомо. На даний момент враження від використання протитипа HoloLens неоднозначні. Ті, хто вже встиг випробувати на собі новий пристрій Microsoft, скаржаться на дуже обмежене поле зору, в якому малюються віртуальні об’єкти.

Microsoft вже надає Національній Футбольній Лізі свої послуги, забезпечуючи тренерський штаб своїми планшетами Surface Pro 3. З їх допомогою під час численних пауз гравці команд можуть переглядати повтори ігрових моментів. Вболівальникам пропонується використовувати спеціальний додаток для Xbox One, в якому можна знайти різноманітну статистику матчу — аж до показників швидкості кожного гравця в якомусь епізоді. Спеціально для збору цих даних всіх гравців НФЛ в цьому сезоні зобов’язали носити майки зі спеціальними RFID-мітками.

Не виключено, що в майбутньому футбольні матчі транслюватимуть від першої особи. Встановити мініатюрні камери в шолом кожного футболіста було запропоновано на конкурсі спортивних інновацій Imagine Bowl, який також проводить Microsoft.

***

Штучний інтелект Google битиметься з чемпіоном світу з гри Го. Матчі між суперкопьютером AlphaGo, який створили в підконтрольної компанії Google DeepMind, і корейським чемпіоном світу Чи Седолем пройдуть з 9 по 15 березня. Всього планується провести 5 зустрічей, кожна з яких транслюватиметься на YouTube.

Китайська гра Го вважається однією з найскладніших-коли придуманих людиною. З-за величезної кількості можливих ходів вона виявляється на порядок складніша від шахів. Звичайні комп’ютери, в основі яких лежать традиційні пошукові алгоритми, які вивчають кожен можливий хід у грі, навчилися справлятися з шашками, шахами і навіть з “Монополією”. Однак традиційні підходи не працюють в разі гри в Го, в якій гравці повинні оточити всі фігури суперника на величезному полі 361 клітини.

Для того, щоб навчити комп’ютер грати в Го, ученим довелося звернутися до нейронних мереж. Причому відразу до двох. Так, перша нейронна мережа комп’ютера AlphaGo оцінює найбільш перспективні ходи на всьому полі. Друга — скорочує область пошуку таким чином, що комп’ютер думає тільки про наступних 20 ходах.

Цей інноваційний підхід вже дав свої результати. У січні цього року комп’ютер AlphaGo обіграв триразового чемпіона Європи з Го Фань Хуэя з розгромним рахунком п’ять-нуль. За своєю важливістю це переломна подія в історії розвитку штучного інтелекту можна порівняти тільки з перемогою суперкомп’ютера DeepMind над чемпіоном з шахів Гаррі Каспаровим в 1997 році. Щоправда, як з’ясувалося пізніше, тоді комп’ютер переміг не тільки за рахунок логіки, але і за рахунок бага в алгоритмі, який привів до нелогічного ходу і змусив Каспарова неправильно визначити тактику комп’ютера.

Варто також відзначити, що свої версії штучного інтелекту зараз розробляє мало не кожна велика компанія. Зокрема, Facebook, Microsoft і IBM.

Оставить ответ