Вести.net: мобільна операційка від Firefox і сервіс “Пробки в метро”

размещено в: Новости | 0
Вести.net: мобільна операційка від Firefox і сервіс “Пробки в метро”
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Оператор Wi-Fi мережі в московському метро “Максима Телеком” збирається запустити сервіс “Пробки в метро”. Суть – повідомляти пасажирам про найбільш завантажених станціях і гілках для того, щоб вони планували свої маршрути. Крім цього, нова послуга дозволить метрополітену, в залежності від пасажиропотоку, направляти на людні напрямки більше поїздів.

Збирати дані для сервісу “Максима Телком” збирається за допомогою свій Wi-Fi мережі, яка, як стверджують у компанії, є на даний момент найбільшою в світі. Щодня до неї підключається більш мільйона чоловік і перекачується 70 терабайт трафіку.

Мережа, що покриває 12 гілок Московського метрополітену, значуща не тільки кількісними, але й якісними показниками: це складне з технологічної точки зору рішення. Wi-Fi-сигнал “лунає” кінцевим користувачам у вагонах. Але до цього “приймачі” повинні забезпечити стабільний канал передачі – знову ж по повітрю — з оптоволоконними мережами, простягнутими всередині тунелю.

Що важливо, і це підкреслюють в “Максима Телеком”, важливий для міста проект не тільки створений на приватні гроші, але і сприяє розвитку самого метро.

“Я не знаю в точності, яку вартість ми створюємо для метрополітену, але скоєно точно знаємо: ми провели опитування, і близько 25% відповіли, що з появою Wi-Fi дана послуга — сама послуга перевезення – стала більш привабливою. Це означає, що ми забезпечили приплив користувачів в метро. Так, ми платимо платежі за розміщення обладнання. Але опосередковано ми підвищуємо привабливість метро”, — зазначив голова ради директорів “Максима Телеком” Сергій Асланян.

Мережа не тільки побудована на приватні гроші, але і повинна приносити їх: це суто комерційний проект, який скоро повинен окупити вкладені в нього 70 мільйонів доларів. На операційний прибуток компанія вийде в наступному році. А повністю “відіб’є” інвестиції протягом п’яти років.

Основне джерело доходу – реклама, що показується на стартовій сторінці мережі – Wi-Fi.Ru. За даними TNS, цей ресурс входить в топ-5 найбільш відвідуваних мобільних сайтів Москви.

При обліку чіткої таргетированности показываемой реклами, а у розпорядженні компанії детальна інформація про власників мобільних пристроїв, цей спосіб монетизації має бути дуже ефективний. Настільки, що компанія збирається обмежувати кількість тих, хто за додаткову плату позбавив себе від постійного показу банерів.

“Просто далі нам стає невигідно. Баланс між рекламним інвентарем і платною підпискою повинен бути такий, що близько 10-15% користувачів будуть знаходиться на преміум-пакетах, 80% будуть споживачами рекламного інвентарю, які є основним фундаментом нашого бізнесу”, — пояснює Сергій Асланян.

Варто відзначити, що в гонитві за “рекламними” гроші “Максима Телеком” кілька нехтують інтересами користувачів. Сам процес підключення до мережі, що супроводжується переглядом довгого рекламного ролика, може зайняти занадто багато часу. Що зводить нанівець користь від Wi-Fi в метро у випадку коротких поїздок.

***

Мобільна операційка від Firefox буде жити.

Китайський стартап Acadine Technologies збирається розвивати операційну систему для смартфонів H5OS, яка заснована на вихідному коді закритої нещодавно Firefox OS.

Нагадаємо, що проіснувала 5 років операційка була покликана стати альтернативою Android і призначалася для недорогих і малопотужних смартфонів. На даний момент доступно близько двох десятків телефонів, що працюють на цій системі. Правда, вони випущені на основі декількох базових моделей. Серед виробників Alcatel, ZTE і Huawei. Плюс до цього – один планшет і навіть телевізор.

У грудні поточного року розробник Firefox OS – Mozilla Foundation оголосив про те, що закриває проект. Озвучена причина: “неможливість запропонувати користувачам по-справжньому цікаві рішення”. Фактично ж компанія не змогла наситити свою екосистему достатньою кількістю додатків. У Firefox OS працювали тільки веб-версії, а не повноцінні програми. Це позначалося не тільки на стабільності їх роботи, але і на їх числі.

Цікаво, що розробляти H5OS буде частково колишня команда Firefox OS. Компанія-розробник вже привернула 100 мільйонів доларів інвестицій і в даний час шукає нових інвесторів. Про дату виходу пристроїв під управлінням H5OS поки нічого не відомо.

Оставить ответ