Вести.net: Nokia відроджує “тупі” телефони, а пірати готують захоплення влади в Ісландії

размещено в: Новости | 0
Вести.net: Nokia відроджує “тупі” телефони, а пірати готують захоплення влади в Ісландії
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Глобальне IT-дежавю — легендарна фінська Nokia повертається на ринок мобільних телефонів. Точніше, починає будувати новий старий бізнес практично з нуля. І на чолі цього бізнесу стали добре відомі галузі люди. Коли телефони Nokia знову з’являться на прилавках і які це будуть телефони? Всі подробиці воскресіння.

Nokia повертається на ринок мобільних пристроїв під власним брендом. 18 травня 2016 року компанія офіційно повідомила про це на своєму сайті. Для виробництва апаратів створена окрема дочірня компанія під назвою HMD, яка буде розробляти нові пристрої з нуля.

Мова йде про смартфони і планшети на Android, яку в Nokia вважають “лідируючої” операційною системою. А збирати телефони буде гонконгська FIH, колишня Foxconn Investment Holdings. Це, як неважко здогадатися з назви, пряма донька найбільшої складальної фабрики Foxconn.

Цікаво, що в один день з анонсом Nokia, FIH, яка уклала стратегічну угоду з HMD, випустила власний прес-реліз, в якому повідомила, що викуповує у Microsoft весь відділ виробництва базових телефонів самого нижнього сегмента, в тому числі кнопкових, який дістався корпорації “причепом” до Nokia Mobile.

Мова йде про купівлю, власне, виробничого відділу, відділу продажів і дистрибуції. У свою чергу, права на дизайн кнопкових пристроїв, розроблених в Nokia Mobile, а також право вішати на них логотип Nokia, викуповує HMD. Тобто, збирачі – FIH — і розробники – HMD — будуть володіти різними активами одного і того ж бізнесу, а саме — виробництва і продажу звичайних, дешевих мобільних телефонів.

І, судячи з прес-релізу, саме вони повинні виступити як локомотив, який потім підтягне за собою і нові смартфони. Така стратегія здається дивною лише на перший погляд: парадоксально, але Microsoft на продаж умовно “кнопкових” апаратів під маркою Nokia заробляє більше, ніж на всій лінійці Lumia.

До того ж за останній рік, наприклад, в Індії та В’єтнамі намітилися дивні тенденції: продажу Dumb phones, тобто, в перекладі, “тупих” телефонів раз демонструють непоганий зростання порівняно з “розумними”. Причин кілька. По-перше, середня ціна кнопкового апарата в Індії — близько 21 долара. По-друге, судячи з опитувань, все частіше у країнах, що розвиваються користувачі ставлять на перше місце таке якість мобільного пристрою, як довга робота від батареї, а смартфони цим похвалитися не можуть.

У результаті навіть багато представників міцного індійського середнього класу, які легко можуть дозволити собі смартфон, купують до нього в пару ще і найпростіший апарат — для страховки.

В цілому в світі, звичайно, смартфони поступово витісняють “тупих” предків. Але більшість аналітиків сходяться на думці, що ще, щонайменше, років 5, а то і 10, кнопкові апарати нікуди не дінуться і будуть стабільно продаватися. Якщо не в Азії, в Африці чи Південній Америці.

Словом, Nokia, продавши Microsoft один мобільний підрозділ, створює собі інше. І явно сподівається застрибнути на свого старого і вже порядком загнаного кнопочно-телефонного конька, щоб, немов персонаж роману “Вершник без голови”, загнати його наостанок гарненько, використовуючи штик замість шпор. А ривка цього, згідно з планами, має вистачити, щоб наздогнати стрімко віддаляється поїзд смартфонної індустрії, звідки Nokia, здавалося, цілком успішно скинув Microsoft.

Правда, і саму корпорацію можуть висадити на найближчому полустанку — продажу Lumia в першому кварталі 2016 року обвалилися на 73 відсотки порівняно з аналогічним періодом минулого року. Втім, після поглинання Nokia з боку Microsoft все так змішалося, що тепер важко розібрати, де чиї телефони і хто чим керує.

Так і в майбутньому, нової Nokia, точніше HMD, біля керма будуть стояти нинішній глава Microsoft Mobile Devices в країнах Азії та Африки Арто Нуммела, а також головний віце-президент Microsoft Mobile по продажах і маркетингу в Європі, Флоріан Зайх.

З якими пристроями Nokia планує відвойовувати своє місце під сонцем, побачимо на початку 2017 року, коли, за угодою з Microsoft, до фінам повернеться право продавати телефони під своєю власною маркою.

* * *

В Ісландії до влади приходять інтернет-пірати. Піратська партія перемогла на попередньому голосуванні, потримати її готові 36 відсотків населення країни. Для порівняння, партія прогресистів, нинішній лідер парламентської більшості, набрала всього 12 відсотків.

Це означає, що Піратська партія отримає найбільшу частку від півтора мільярдів євро, які місцевий уряд виділив на передвиборні кампанії всіх політичних сил. Вибори пройдуть майбутньої восени, і, швидше за все, пірати на них впевнено переможуть.

Правда, не зовсім зрозуміло, хто в цьому випадку буде прем’єр-міністром — у Піратської партії панує повна анархія, і лідера у неї немає. Нинішня глава парламентської фракції, а у піратів три місця в парламенті, Біргітта Йонсдоттір з цього приводу заявила наступне: “Ну, якщо більше ніхто не зможе або не захоче, тоді доведеться мені”.

Тим не менш, політична програма у піратів є. По-перше, повністю змінити конституцію і запровадити пряму демократію. Тобто, систему, аналогічну давньогрецької, коли всі основні рішення в країні приймає не делегований народом орган влади, на зразок парламенту, а безпосередньо сам народ на референдумах. По-друге, пірати виступають за 35-годинний робочий тиждень. По-третє, за легалізацію всіх наркотиків. І, нарешті, четверте — за повну, необмежену свободу інформації (це стосується і файлообміну), та надання притулку всім, хто за неї постраждав. Наприклад, одними з перших в списку піратів стоять Едвард Сноуден і Джуліан Ассанж — їм хочуть дати не тільки політичний притулок, але ще й громадянство.

Оставить ответ