Вести.net: нова платформа для відеоблогеров і пішохідні маршрути Yandex

размещено в: Новости | 0
Вести.net: нова платформа для відеоблогеров і пішохідні маршрути Yandex
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Найпопулярніші російські онлайн-карти тепер і для пішохідної навігації, а у сервісу YouTube з’явився ще один конкурент з колосальним бюджетом.

Amazon анонсував нову платформу для відеоблогеров.

Новинка отримала назву Amazon Video Direct. З її допомогою творці відеороликів зможуть викладати свої творіння на сервіс Amazon Video, а також керувати своїм обліковим записом і налаштовувати способи монетизації свого творчості. Зокрема, користувачі з США, Великобританії, Німеччині, Австрії та Японії можуть продавати свої відеоролики або здавати їх напрокат. Відеоконтент також можна зробити безкоштовним і доступним для всіх, розмістивши в ньому рекламу. Є й інший спосіб заробітку — отримувати роялті за відео, доступне абонентам платного сервісу Amazon Prime. Крім цього, автори відеороликів зможуть взяти участь у програмі Amazon Stars, в якій найпопулярніші видеоблогеры будуть отримувати щомісячну премію.

Таким чином Amazon намагається залучити до свого сервісу Amazon Video нових авторів і розширити загальна кількість відеоконтенту. Сьогодні користувачам Amazon Video доступні в основному фільми і телепередачі, на які компанія щороку витрачає понад 3 мільярдів доларів. Головними конкурентами Amazon Video вважаються Netflix і Hulu. Тепер, компанія почне змагатися ще й з майданчиками для аматорських відео, такими як Vimeo і Youtube.

Втім, останні, в свою чергу, навпаки, прагнуть зайняти своє місце серед платних майданчиків. Не так давно YouTube запустив платний сервіс RED, позбавляє користувачів від реклами і пропонує оригінальний контент з локальними “зірками”. Vimeo теж планує запустити свій сервіс по підписці — і для цього навіть придбала нью-йоркську компанію VHX.

Варто зазначити, що біржа не сумнівається в починаннях компанії і вважає, що глава Amazon Джефф Безос йде правильним шляхом. Після оголошення про запуск Video Direct акції Amazon зросли на 3.4% і досягли рекордної для компанії вартості 703 долара і 7 центів.

***

Яндекс запустив пішохідні маршрути.

Тепер Яндекс.Карти можуть скласти маршрут для піших прогулянок, порахувати їх відстань і час шляху. Пішохідний режим працює у великих містах Росії, України, Білорусі і Казахстану. Максимальна довжина піших маршрутів складає 50 кілометрів.

Можна сказати, що в світі складається новий тренд. У великих містах, не рахуючи хіба що Лос-Анжелеса, люди починають відмовлятися від автомобілів. З-за цього картографи, які раніше робили упор на автомобільну навігацію, починають створювати пішохідні карти. Крім Яндекса, так вчинили і його прямі конкуренти — Mail.ru Group. Про те, що спонукало картографів звернутися до пішохідним маршрутам нам розповів головний ментор карт Maps.me Юрій Гурський.

“Коли ми писали стратегію, було ясно, що відмова від автомобіля — це великий світовий тренд. Навіть коли ми були в Сан-Франциско, весь аеропорт був заповнений банерами про те, як місто бореться з автомобілями. І зрозуміло, що у наших конкурентів карти не заточені на пішоходів взагалі — там немає дворових доріжок, переходів. Саме тому ми інвестуємо в пішохідні графи і не інвестуємо в загальносвітові пробки. Ми розуміємо, що багато в чому це гра проти тренду”, — пояснює Юрій Гурський, віце-президент Mail.ru Group за новим продуктам.

Однак тут творці пішохідних карт стикаються з великою трудністю. Справа в тому, що граф пішохідних маршрутів набагато складніше автомобільних. Він повинен враховувати не тільки відомі дороги, але і всілякі стежки і пішохідні переходи. Розробники вирішують цю проблему різними способами. Приміром, російський картографічний сервіс, 2ГІС, випускає на вулиці цілу армію контролерів, які регулярно обходять ввірені їм ділянки і вносять правки в карти. Правда, такий спосіб — аж ніяк не дешевий і підходить компанії з-за того, що вся система монетизації 2ГІС залежить від актуальності даних. Більш великі гравці, а зокрема Яндекс і Mail.ru вдаються до допомоги спільнот картографів-любителів. Так, карти Яндекса, займають друге місце по полярності в Росії після Google, використовують дані своїх же народних карт. А міжнародний картографічний сервіс Mail.ru — Maps.me — черпає дані про невідомих доріжках з відкритих карт Open Street Maps, якогось картографічного аналог “Вікіпедії”.

Інші картографи нерідко використовують для складання піших маршрутів графи автомобільної навігації — просто знімають деякі обмеження. Наприклад, напрям руху. З-за цього маршрут прокладається в обхід і змушує пішохода робити непотрібні гаки, ніби він перебуває за кермом.

Ми порівняли пішохідні маршрути від різних провайдерів на прикладі двох районів Москви, де живе один із співробітників нашої програми. На них видно, як Google використовує автомобільні карти. При цьому Яндекс не зміг провести маршрут максимально коротким шляхом, а в одному з випадків і зовсім проклав дорогу через закриту військову частину.

Оставить ответ