Вести.net: нові розробки Intel

размещено в: Новости | 0
Вести.net: нові розробки Intel
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Intel в минулий вівторок показав російські розробки в області Інтернету речей, засновані на його технологіях. Американська компанія зібрала кілька досить цікавих вітчизняних стартапів. Наприклад, “розумна” камера спостереження від компанії Kraftway, оснащена микросервером. Тобто, вона не тільки спрямовує зображення на монітори і в сховище, але та сама її записує й аналізує, потенційно може розпізнавати обличчя і виявляти небезпечні ситуації.

Або технологія, яка дозволяє користувачеві смартфона дивитися на громадський екран, наприклад, інформаційне табло аеропорту, а звук отримувати у власні навушники, під’єднавшись до екрану по бездротовому інтерфейсу. По суті, це такий віртуальний мультивход для навушників. При цьому технологія працює без додаткових додатків — через веб-інтерфейс.

Розробник — Innolabs — стверджує, що область використання цієї технології потенційно величезна: від інформаційних панелей в аеропортах і на вокзалах, до кінотеатрів, виставкових залів з віртуальними екскурсіями або навіть синхронного перекладу. Вже зараз можна вибирати різні мовні доріжки.

В основі технології — мінікомп’ютер Intel Edisson. Він вмонтований в невелику коробочку, яка підключається до телевізора або будь-якого іншого екрану. Коробочка приймає інформацію з сервера розробника і передає через Wi-Fi на власний смартфон. Базова технологія досить проста, але її практична реалізація тягне за собою деякі труднощі — тобто, щоб контент потрапив в телефон користувача, він повинен спершу потрапити на сервер розробника, а для цього потрібні контракти з постачальниками і виробниками цього самого контенту.

Також було показано кілька медичних або околомедицинских проектів — від побутових пристроїв для створення кардіограм до мініатюрних станцій, здатних швидко оцінити загальний фізичний стан людини. Призначено для установки на вході в режимні місця — така собі “рамка здоров’я”.

Загалом, проектів маса. Очевидно, відібрав для презентації Intel далеко не всі заявки. Правда, і про це представники компанії також говорили: комплексного уявлення про Інтернеті речей як не було, так і немає. До того ж залишаються базові проблеми — зв’язок і безпеку. Наприклад, вже неодноразово фіксувалися зломи “розумних будинків”. Цю проблему кожен вирішує по-своєму. Intel став одним з перших, хто почав розробляти комплексне рішення у вигляді власної микрооперационки, Wind River, що працює у зв’язці з нею системи безпеки, яку робить недавно куплений “Интелом” McAfee.

Що стосується зв’язку, існуючі Wi-Fi, Bluetooth, стільникові стандарти не підходять для всіляких дрібних приладів. Потрібен інший, нехай більш повільний, але економічний і стабільний стандарт. Втім, це питання часу — який, швидше за все, буде вирішено вже в наступному поколінні мереж, 5G.

І вже зараз зрозуміло, що до цих проблем додається ще одна — стандартизація. Концепція Інтернету речей припускає, що всі предмети можуть спілкуватися один з одним. Але поки розробкою інфраструктури для IOT займаються безліч різних компаній, більшість з яких створює закриті, пропрієтарні екосистеми. В Intel як раз перейнялися вирішенням цього питання.

“Зараз існують так звані “вертикальні рішення”, пропрієтарні. У кожного свої методи. Intel прагне зробити так, щоб всі інші розробники екосистем рухалися в одному напрямку. Щоб якось всі великі гравці — Intel, Samsung, Apple, Microsoft і так далі, — зрозуміли, що нам необхідна інтероперабельність. І тоді всі вступлять в консорціум, або ми надамо їм кросплатформені “мости”. Ми розуміємо, що якщо власні рішення потраплять на ринок, ніхто не буде вже їх переробляти. І у нас є ідеї, як їх поєднати”, — розповів технічний директор напряму “Інтернет речей” Intel в ЕМЕА Філіп Жан-Лоран.

Говорячи простою мовою, Intel, звичайно, хотів би взяти весь майбутній Інтернет речей під своє крило, як свого часу зробив з ринком персональних комп’ютерів. Для цього в компанії є все: і лінійка процесорів (від найменших, економічних, вбудованих хоч у зубну щітку, до серверних), і своя операційна система. Але якщо не вийде — не біда, компанія готова надати технології для об’єднання чужих екосистем, такою собі “дефрагментації” майбутнього ринку.

Оставить ответ