Вести.net: нові території Nokia

размещено в: Новости | 0
Вести.net: нові території Nokia
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Вже було забута фінська IT-компанія виходить на абсолютно новий для себе ринок. Ніж “Інтернет речей” і “підключені пристрої” зацікавили старожила високотехнологічної галузі? І що взагалі сьогодні виробляє колись беззаперечний лідер в області мобільних телефонів? Про це і не тільки — у програмі Вести.net.

Компанія Nokia планує придбати фірму Withings, яка виробляє смарт-годинник, фітнес-трекери, розумні ваги, крокоміри, інтелектуальні тонометри і системи контролю сну. Сума операції оцінюється в 170 мільйонів євро. Обидві компанії вже офіційно підтвердили цю інформацію, а сама угода, як очікується, повинна бути закрита в третьому кварталі, після чого 200 співробітників Withings перейдуть в Nokia Technologies — одне з підрозділів фінського виробника.

І ось це вже цікаво. Поки велика Nokia продає мережеве обладнання, маленька Nokia — так журналісти прозвали Nokia Technologies займається чимось незрозумілим зразок освоєння нових територій в області електроніки.

В арсеналі фінської компанії зараз, по суті, два продукту. Перший — планшет Nokia N1, який у минулому році з’явився на китайському ринку і, схоже, потонула в обсязі собі подібних – про нього фактично нічого не чутно з дня старту продажів. Другий пристрій — це професійна камера віртуальної реальності Ozo вартістю 60000 доларів. Nokia вклала в цей проект весь свій досвід створення камерофонів і, по суті, з OZO зайшла в новий сегмент ринку.

Правда, узкопрофессиональный, абсолютно не масовий. Поки OZO використовує тільки Disney в своїх проектах, також камерою зацікавилася ще пара великих кінокомпаній. І ось тепер ще одна нова область — Інтернет речей. Генеральний директор Nokia вже якось заявляв, що фінська компаниия рухається в бік створення своєї IoT-платформи. Може бути, купівля проекту Withings — це перша цеглина у цьому будівництві.

Занадто ризиковано виходити зараз на мобільний ринок — там тісно, нелегко і продажі падають у всіх гравців. А ось “Інтернет речей” або сегмент “підключених” носяться гаджетів зараз, навпаки, на висхідній фазі. І хто знає — може бути, зараз Nokia купує свій майбутній основний бізнес?

***

На російську презентацію нових смартфонів LG привезла урізану версію флагманського смартфона LG G5 з приставкою SE. Зовнішніх відмінностей між ними немає. Різниця в начинці — варіант для російського ринку оснащений замість топового Qualcomm 820 процесором простіше і 3 ГБ оперативної пам’яті замість 4. Цікаво, що подібним же чином вчинила HTC зі своїм флагманом HTC 10, замість якого покупцям в нашій країні буде доступна версія HTC 10 Lifestyle. І, схоже, рішення обох компаній були продиктовані однією логікою.

“Так, на ринку зараз є проблеми. Але ринок все ще існує, тому ми сфокусувалися на середньому ціновому сегменті і продуктах цієї ніші, оскільки вона найбільш ємна. Але ми не могли не уявити і преміальне пристрій, в якому зосереджені всі новітні технології. Таким чином, сьогодні ми анонсуємо флагманський смартфон, а слідом за ним запустимо більш бюджетні моделі, які і формують основний обсяг продажів у сьогоднішній непростій економічній ситуації”, — розповів президент LG Electronics в Росії і країнах СНД Дахюн Сонг.

LG G5 SE обійдеться російському покупцеві в 50 тисяч рублів, повноцінний G5 обіцяють пізніше, але ціна на нього, судячи з усього, буде ще вище. Це при тому, що і вартість урізаною версією G5 порівнянна з ціною “не урізаного” Samsung Galaxy S7 або, наприклад, iPhone 6S.

Втім, більшості користувачів продуктивності вистачить і версії SE, тим більше, що найяскравіша частина концепції смартфона від LG — не швидкість обчислення, а модульність. Змінні, як конструктор, модулі дозволяють розширювати функціональність смартфона. В теорії — майже безмежно.

На практиці поки існує всього два модуля. Перший — LG Plus Cam — містить додатковий акумулятор ємністю 1200 mAh, а також механічні клавіші керування затвором і зйомки відео. Другий — модуль для відтворення і запису якісного звуку, створений спільно з Bang & Olufsen — навали його LG Hi-Fi Plus. Про інших варіантах поки нічого не чутно.

“Відкрита архітектура. Більше того — LG проводила захід в Америці, куди запрошувала масу розробників, це доступна для розробки історія. Ми чекаємо моменту, коли зможемо поділитися наступними кроками”, — каже директор з продажів підрозділу “Мобільні комунікації” LG Electronics Rus Олег Сільченко.

В якості підтримки декілька здешевленого флагману LG привезли і пару смартфонів простіше — LG X cam і LG X view. Вони не модульні — проте, якщо врахувати, як розхитується слот на нижній грані G5, деякі можуть назвати це перевагою.

Оставить ответ