Вести.net: новий проект Etherium переверне наше завтра

размещено в: Новости | 0
Вести.net: новий проект Etherium переверне наше завтра
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Технологія, здатна перевернути наші уявлення про взаємодію людей так само, як це колись зробила мережу Інтернет — в Москву приїхав творець проекту Etherium Віталій Бутерин. Хто вже пробує вести бізнес по новому, і на що може бути схоже наше завтра?

Російська компанія Acronis, надає послуги по зберіганню і обробці даних, почне розробляти рішення на основі системи Blockchain. А фонд Сколково вивчить технологію на предмет її впровадження в держсектор. Зокрема, йдеться про співпрацю з проектом Etherium, розробленим канадцем з російським корінням Віталієм Бутериным. Цей стартап, який за кордоном, як повідомив гендиректор Yota Devices Владислав Мартинов, друг сім’ї Бутериных і член наглядової ради Etherium, вважають, ні багато ні мало, такою ж значущою, як сам Інтернет.

“У засобах масової інформації на Заході про Віталіка, про фонд кажуть фактично все. І кажуть як про якусь наступної революції, порівнянної з тим, що зробив Інтернет. І, по суті, фонд Etherium і платформа Etherium включають в топ-10, найчастіше в топ-5 технологій, які змінюють світ,” — розповідає член наглядової ради Ethereum Владислав Мартинов.

Втім, перш ніж описувати можливості Etherium, потрібно пояснити, на чому базується його робота. Тобто, власне, що таке блокчейн. Це поняття, яке лягло в основу кріптовалюти биткоин. По суті, сам биткоин є побічним продуктом винаходи системи блокчейнов, яка гарантує справжність кріптовалюти.

Блокчейн — це, спочатку, база даних транзакцій, здійснених в екосистемі биткоина. Її унікальність в тому, що кожна операція записується одночасно на всіх комп’ютерах учасників биткоин-майнінгу. Тобто, грубо кажучи, всі вони автоматично є свідками кожної операції. Якщо у ваш гаманець потрапили биткоины, про це будуть знати всі до єдиного. Якщо вони звідти зникли — теж дізнаються всі.

Таким чином, непомітно підробити або змінити історію операцій, а також стан рахунків неможливо. Точніше, теоретично це можна зробити, але для цього потрібно мати під контролем більше половини всіх обчислювальних машин системи. А ймовірність цього прагне до нуля в міру зростання числа користувачів.

Так от, ідея Віталія Бутерина полягає в тому, щоб взяти цю систему верифікації і вивести її за межі екосистеми биткоина. Etherium — це фактично клон биткоина зі своєї власної криптовалютой, яка називається “Ефір”. Тільки кожна транзакція в системі не просто фіксує рух коштів. Вона оснащена шматочком коду, який задає умови виконання угоди. Цей шматочок коду легко правиться під потреби замовника. Тобто Etherium є універсальною платформою для побудови будь-яких бізнес-схем з верифікацією на блокчейнах.

Ось як це працює. Наприклад, ви хочете безпечно продати машину. Для цього код Etherium, з одного боку, прив’язується до бази ГИБДД, з іншого боку — до банківського рахунку, куди “впадуть” гроші за машину. Система вважатиме угоду завершеною тільки після того, як у власності покупця виявиться машина, а у власності продавця — гроші за машину. При цьому, внутрішня криптовалюта — ефір — не буде об’єктом угоди, а лише символічним засобом її забезпечення. Віталій Бутерин називає її “паливом” для системи. Хоча розплачуватися можна і ефіром — він вільно торгується на біржах криптовалют.

Описана вище правочин з автомобілем, правда, трохи утопічна — для того, щоб всі працювали саме так, Etherium повинен бути впроваджений як в державну систему реєстрації транспортних засобів, так і в банківську систему. Саме впровадження технології реальний світ становить основну проблему. Ще одна проблема — у міру поширення Etherium, буде рости число транзакцій. А чим більше транзакцій, тим більше навантаження на комп’ютери майнер.

“Тому що такий великий рівень безпеки, тому що всі комп’ютери все перевіряють. Це означає, що вся повноцінна сила мережі не може бути вище, ніж сила одного комп’ютера. В майбутньому у нас є плани цю проблему вирішити: зробити таку систему, де паралельно можна буде дуже багато транзакцій обробляти. Але це займе 2-3 роки часу,” — пояснює Бутерин.

Втім, ці проблеми відносяться до розряду вирішуваних. В Acronis вважають, що почати треба з простого: там хочуть спершу випробувати Etherium як інструмент для страхування баз даних. “Ми верифікуємо всі транзакції, які проводяться з цими даними — завантаження, видалення, доступ до цим даним. Всі ці транзакції верифікуються, записуються в блокчейн. Це означає, що компанія, власник компанії, керівництво компанії завжди може бути впевненим, що ці дані знаходяться в цілості й схоронності,” — говорить віце-президент Acronis по блокчейн Віктор Лисенко.

А на Заході, наприклад, вже обережно освоюють Etherium як засіб страховки угод з цінними паперами. Наприклад, у банківському холдингу UBS на блокчейне будують торгівлю облігаціями. У IBM експериментують з Etherium в області інтернету речей. Наприклад, пральна машина може сама замовити пральний порошок, самостійно сплативши його з допомогою банківського рахунку господаря. Експериментує з блокчейнами і Microsoft.

Словом, ми дійсно маємо справу з чимось великим, але схеми застосування цієї системи до цих пір не до кінця зрозумілі навіть його винахідникам і кураторам. Справа за бізнесом, який ці схеми повинен намалювати. Etherium — система абсолютно безкоштовно, тому доступна для експериментів всім бажаючим.

 

Оставить ответ