Вести.net: одяг та взуття стають “розумними”

размещено в: Новости | 0
Вести.net: одяг та взуття стають “розумними”
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Intel дістався до престижних показів New York Fashion Week. На другий день тижня моди на подіум вийшли моделі дизайнера Беккі Маккэрен буквально світяться сукнях. Модельєр зробила найменші интеловские процесори Кюрі частиною костюмів, що дозволило висвітлити. На руки дівчат були надіті тонкі м’які датчики, які у відповідь на легке натиснення “включали” сукні. За словами дизайнера, технологія так проста, що до масового виробництва всього кілька кроків.

Такий варіант важко назвати “розумної” — в прямому сенсі — одягом, але він точно потрапляє в тренд. Intel перейнялася smartwear-одягом давно. Два роки тому глава Intel Брайн Крзанич по секрету показав Уолту Моссбергу прототип “розумної” сорочки. “З одного боку — ми працюємо над наступним етапом — йдемо в переносну електроніку, інтернет речей — дуже активно, — сказав він. — Але я не здаюся щодо ринку смартфонів і планшетів, я не хочу, щоб зосереджувалися тільки на наступному етапі. Але — дозвольте мені вам дещо показати: начебто працює. Це пересувна сорочка”. “А я думав, всі сорочки – носяться”, — зауважив у відповідь Моссберг.

Крзанич тоді розповів, що прототип “розумної” сорочки від Intel оснащений власною компактної батареєю та набором сенсорів, які відстежують показники її власника. Сенсори збирають дані про фізичний і навіть емоційному здоров’я людини і передають їх на смартфон. І що призначена сорочка для спортсменів — велосипедистів, наприклад.

Треба сказати, в цьому сегменті IT-простору стає все тісніше. Компанія Samsung днями пообіцяла привезти на міжнародну виставку в Барселону кросівки. Звичайні, на перший погляд, але всередині пристрій, що отримало назву IOFIT. Воно забезпечене акселерометром і датчиком тиску, які взаємодіють з мобільним додатком. І все це разом, очевидно, розрахована на більш або менш серйозні заняття спортом. Судячи з опису, взуття від IOFIT здатна вимірювати не тільки кількість кроків, але і постановку ступні, центр маси тіла, температуру ніг тощо. Ці дані можуть приходити в режимі реального часу на смартфон тренера, а той вже, якщо потрібно, скоректує дії спортсмена. За даними виробників, кросівки можна спокійно прати, а внутрішнього джерела живлення вистачить на 7-10 днів роботи. Smart shoes підтримують бездротову зарядку, а батарея вміє розпізнавати, коли взуття не використовується, і зберігати заряд.

Розробкою “розумної” взуття займається стартап Salted Venture за підтримки Samsung Creative Lab. IOFIT націлені на ринок фітнес-пристроїв і будуть конкурувати з фітнес-браслетами і “розумними” годинами. Творці запевняють, що успіх гарантований. Залишилося тільки знайти партнера, який вміє шити кросівки. Судячи з усього, шукати його будуть саме на найближчій великій виставці – на Всесвітньому мобільному конгресі, який стартує в Барселоні на наступному тижні. Як було заявлено, прототипу “розумних” кросівок відведуть окремий стенд. І наша команда його обов’язково там відвідає.

Тут, звичайно, не можна сказати, що Samsung перший “гігант” на полі “розумної” взуття. Згадаймо хоча б Apple, яка разом з Nike розробила “розумні” кросівки з чіпом на підошві, який дозволяв рахувати кількість пройдених кроків і всіляко підштовхувати до занять спортом. У подібному проекті була помічена і китайська Xiaomi, правда, допомагала вона китайському виробнику спортивного взуття Li Ning. А ще на минулому CES ми зустріли устілки і кросівки з підігрівом від французької фірми Glagla. Цікаво, що компанію Glagla створила сім’я шевців, яка не боїться експериментувати з взуттям. І ось нове покоління цієї сім’ї зробило подогревающиеся устілки, які вважають, скільки чоловік зробив кроків, пройшов кілометрів, спалив калорій. Причому підігрівом кросівок можна управляти зі смартфона!

А в цьому році своє бачення “розумного” одягу на CES 2016 показав ще один гігант IT-світу. “Те, що на мені – це технологія для “розумного” одягу від Qualcomm, — говорить Пол Хофферт, представник фірми. — Це означає, що у футболку вбудовані процесор Qualcomm і система бездротового зв’язку. В рукавах — чотири датчика руху і тут два ACG-датчика, тобто гіроскоп, акселерометр, компас плюс вимірювач пульсу. І це дає можливість в реальному часі відстежувати мої показники в різних видах спорту. Гольф — відмінний приклад. Якщо ви знаєте, як правильно здійснювати рух, то на смартфоні ви побачите, що саме ви зробили не так. Це може поліпшити ваші навички”.

За словами представників Qualcomm, майка зроблена спеціально під заняття спортом, результати можна дивитися на смартфоні або смартвотч. Однак вона може використовуватися і для медичного спостереження за станом людини. Так як це поки прототип, в компанії впевнені, що до повноцінного релізу з’являться додаткові варіанти використання подібного smartwear-пристрої.

Оставить ответ