Вести.net: проект Ara живий

размещено в: Новости | 0
Вести.net: проект Ara живий
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Модульний смартфон і радари, вбудовані в години — технології, ще рік тому здавалося фантастикою, сьогодні стають реальністю. Хто наближає майбутнє і через що довелося пройти розробникам? Завтрашній день у подробиці — у програмі прямо зараз Вести.net.

Проект модульного смартфона Ara живий! Про це стало відомо на третій день конференції розробників Google I/O, на якій підрозділ IT-гіганта ATAP (Advanced Technology and Products) продемонструвало відразу кілька своїх продуктів. В тому числі і працюючий прототип проекту Ara. Більш того, в цьому році обіцяють випустити версію для розробників, а в 2017-му — викотити комерційну версію смартфона Ara.

“Загалом, як ви дієте з вашим Ага. Крок перший — вставляємо модуль. Крок другий — використовуємо його. Гаразд, хлопці. Посміхайтеся! Є! Це просто. Це дуже просто. Не треба перевантажувати девайс, не треба встановлювати додаткові драйвери. І — як видалити тепер модуль. Вам потрібно вибрати модуль перед тим, як витягнути його з смартфона. Тапнем його на схемі. Тепер я переверну його, щоб він не впав. І ще один швидкий варіант — стривайте, я вам покажу. OK Google, eject the camera! І — ось вона!” — показує технічний директор проекту Ara Рафа Камарго.

Овації в залі тривали кілька хвилин — і такий ажіотаж пояснимо. Концепція проекту Ara вперше була показана “Гуглом” ще в 2014 році, і з тих пір багато чого змінилося. Змінилася команда: залишили підрозділ технічний лідер команди Павло Єременко та Регіна Дуган, власне очолювала ATA і відома тим, що колись очолювала управління перспективних досліджень (DARPA) міністерства оборони США. Google фактично зібрав команду Ara заново і випробування стали проводити знову і знову.

У підсумку, схоже, команда Ara прийшла до висновку, що повністю модульний телефон зробити не вийде. Тому концепція зазнала зміни: судячи з опису, тепер базовий блок складається з плати, процесора, графічного процесора, дисплея, необхідного набору сенсорів і батареї. Однак місія проекту залишилася колишньою: створити смартфон з взаємозамінних частин, які можна змінювати на льоту залежно від того, що користувачеві потрібно в даний момент.

Тому далі — справа за модулями. Завбачливо команда розробила стандарти для змінних блоків, щоб розробники могли фактично почати їх створювати. Для цього восени для розробників буде випущена Ara Developer Edition — її почнуть відправляти у вигляді 5-дюймового смартфона. Він виглядає як нормальний Android-телефон, тільки великий і навіть трохи товстий з купою виставлених портів для кріплення модулів.

Найчастіше створюють змінні блоки камери, проектора, мікрофона, додаткових колонок, більш ємних батарей і більш складні — наприклад, глюкометра. Є і зовсім дивні модулі — наприклад, роздавальника жувальної гумки.

***

Ще один продукт, який показало підрозділ АТАР — це проект Soli, мініатюрний і економічний радарний сенсор для реєстрації жестів на відстані. На думку творця Soli Івана Пупырева, радіохвилі дозволяють відслідковувати найменші руху людської руки, і точність даної технології значно вище в порівнянні з сучасними камерами.

“Ми показали прототип Soli на минулому Google I/O. І потенціал можливостей Soli захопив уяву розробників. Це виглядало дуже футуристично — справжня наукова фантастика. До цього Google I/O ми вирішили перенести наукову фантастику в реальні продукти з допомогою розробників. У минулому жовтні ми видали кіт розробникам в 40 країнах світу. В результаті вийшло більше сотні додатків для Soli.

На Google I/O команда Soli привезла два продукту з технологією Project Soli. Перший прототип SmartWatch з використанням годин LG під управлінням Android Wear. Годинники мають станцію технологію Soli, яка вбудована в години, що дозволяє виявляти жести, використовувані для навігації по інтерфейсу. Другий — це концепція акустичних систем з допомогою гучномовця JBL. Пристрій дозволяє людям управляти відтворенням музики і голосу за допомогою жестів на відстані до декількох метрів.

За словами розробників, за минулий рік вдалося приблизно в 20 разів знизити енергоспоживання мікрочіпа — до 0,05 вата. Разом з тим, в три рази зменшено розміри виробу. При цьому збережена висока продуктивність, що забезпечує необхідну точність зчитування рухів на відстані. Загалом, схоже, для Soli відкривається світ носимой і побутової електроніки, в якому реалізація безконтактного управління — важливий етап для розвитку ринку Інтернету речей.

Оставить ответ