Вести.net: ще один батько крипотовалюты і атака безтілесних вірусів

размещено в: Новости | 0
Вести.net: ще один батько крипотовалюты і атака безтілесних вірусів
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

створив биткоины, практично нічого не відомо — лише один псевдонім — Сатоши Накамото. Під цим ім’ям на форумах, присвячених створенню валюти, були розміщені математичні викладки, які лягли в основу кріптовалюти. Після запуску биткоина цей загадковий математик закинув форум, фактично зник. Ніяких відомостей про його життя в реальному світі немає. І більше того, не можна сказати, чи є ця людина, що ховається під ім’ям Сатоши Накамото. Існує думка, що це могла бути й ціла група людей.

Як би те ні було, журналісти Wired стверджують, що зуміли знайти того самого Сатоши Накамото. За їх даними, ним є 44-річний австралієць Крейг Стівен Райт — володар двох докторських вчених ступенів і засновник кількох компаній у різних сферах бізнесу.

Зокрема Райту належить біткойн-банк і компанія Tulip Trading, яка розробила два суперкомп’ютера, що входять до світової топ-500 по потужності. Перший суперкомп’ютер називається Co1n, тобто “монета”. Назва другого перекладається з японського як “закодовані гроші”. Райт також є власником фонду в 1,1 мільйона биткоинов — на сьогоднішній день це дорівнює сумі 458 мільйонів доларів.

Володіння таким станом приписують Сатоши Накамото. Головний аргумент тут полягає в тому, що ніхто інший, крім як Накамото, просто не зміг би накопичити стільки кріптовалюти. Такий стан можна було заробити лише в перші місяці після запуску биткоина, поки його заробіток, так званий майнінг, не вимагав таких високих обчислювальних потужностей, як сьогодні. Окрім цього були знайдені листи та інші непрямі свідчення на користь того, що австрієць і є міфічний Накимото.

“Людям подобається моя секретна особистості, але вони ненавидять мене самого. У мене — сотні робіт. У Сатоши — одна. Просто одна робота, і я не можу пов’язувати себе з собою!” – зізнається чоловік.

Нагадаємо, що в березні 2014 року Newsweek опублікував велику статтю-розслідування, де автор — журналістка Чи Гудман — запевняла, що знайшла “особистість, яка стоїть за створенням биткоинов”. Це нібито Доріан Прентіс Сатоши Накамото — 65-річний американець японського походження, що проживає в Каліфорнії, а раніше працював над секретним проектом підрядника міністерства оборони США. Свою приналежність до криптовалюте, так і шифрування даних в принципі, Доріан Накамото заперечував в самій екстравагантній формі.

Я кажу ніхт англійську!” – жартував він над журналістами.

Треба сказати, що спроби знайти творця Биткоина журналісти робили кілька разів. Крім цих двох випадків, під підозру потрапляли ірландець і група вчених, серед яких був і виходець з Росії.

* * *

“Лабораторія Касперського” розповіла про основні тренди кіберзлочинності минає 2015 року.

За даними Лабораторії Касперського, 2015 рік відзначився зростанням атак на індустріальні об’єкти. Головна проблема, на думку фахівців з кібербезпеки, полягає в тому, що вони створювалися без оглядки на захист від кіберзлочинців. Знаковим у цій області можна вважати злом сталеливарного підприємства в Німеччині в цьому році. В його результаті устаткування заводу отримало цілком реальні фізичні пошкодження. Одночасно з цим, хакери почали цікавитися і більш близькими користувачеві сферами.

“У цьому році були гучні історії зі зломом автомобілів, коли американські хакери продемонстрували, що можна віддалено керувати автомобілем — здійснювати екстрене гальмування і так далі — просто шляхом доступу через Інтернет, — зазначив головний антивірусний експерт “Лабораторії Касперського” Олександр Гостєв. — Ми бачили в цьому році повідомлення про злом бортових систем авіалайнерів. Давно говорили, що можна через систему розважального контенту, де ви переглядаєте різні фільми, отримати доступ до бортових систем літака і щось відключити: автопілот і так далі”.

Також Лабораторія Касперського відзначає підвищення професіоналізму кіберзлочинців. Хакери стали частіше збиратися в організовані угрупування і більше того — почали надавати свої послуги, як сервіс. Інша новинка в арсеналі кибереступников — так звані безтілесні віруси, виявити які на комп’ютері практично неможливо в силу того, що ці шкідники живуть тільки в оперативній пам’яті, або в прошивці, наприклад, жорсткого диска. Втім, це і не завжди потрібно.

“Зараз, як нам здається, доцільно зосередитися на виявленні подібних атак на аналізі трафіку, а не того, що відбувається усередині комп’ютера. Як я вже сказав, віруси можуть бути безтілесними, їх на диску немає взагалі ніяких. Заражений хард-диск, і цього не видно взагалі ніяк. Але трафік так чи інакше буде завжди. І дослідження трафіку — гаряча тема, яка виглядає перспективно”, — підкреслює Олександр Гостєв.

Оставить ответ