Вести.net: стрімінг проти вінілу і глобальна хакерська атака на Туреччину

размещено в: Новости | 0
Вести.net: стрімінг проти вінілу і глобальна хакерська атака на Туреччину
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Вініл і потокові трансляції змагаються в зростанні — хто з них врятує музичну індустрію? І хто врятує Туреччину після наймасштабнішої в історії витоку особистих даних? Прямо зараз — програма Вести.net з останніми новинами зі світу високих технологій.

Потокові трансляції можуть врятувати музичну індустрію. Про це свідчить нове дослідження, опубліковане банком Credit Suisse. Якщо вірити цій статистиці, в 2016 році вперше за останні 18 років продажі музики пішли вгору — саме за рахунок підписок на сервіси, які дозволяють прослуховувати треки за гроші.

При цьому продажу музики на фізичних носіях, а також цифрових копій для скачування продовжують знижуватися. Якщо вірити прогнозу Credit Suisse, при збереженні нинішніх темпів зростання за найближчі 6 років доходи стриминговых музичних сервісів зростуть більш ніж у 6 разів. Причому аналітики вважають, що майже половину ринку захопить Apple.

Якщо це так, то все антипіратські старання не пропали даром і ми спостерігаємо переломний момент, коли споживачеві стає набагато простіше заплатити за прослуховування музики, ніж нелегально завантажити її з торрентів. Дякувати за це слід технічний прогрес: головним пристроєм відтворення поступово стає мобільний телефон. Не важливо, де користувач слухає музику — вдома, в машині, або по дорозі в навушниках. А оскільки дисковий простір телефону обмежена, зберігати треки в пам’яті пристрою незручно. Набагато простіше, підключившись до Інтернету, програвати композиції, які “лежать” в чиєму-небудь хмарі.

Втім, незважаючи на явні плюси для користувача і очевидний удар по піратству, перехід на стриминговую модель прослуховування як основну б’є і по кишенях самих музикантів. За статистикою, в середньому за кожне прослуховування на Spotify, Google Play Music або Tidal виконавець отримує всього 0,007 долара. В Apple Music і того менше — близько 0,001. Для порівняння, дохід рекорд-лейбла з продажу однієї пісні на фізичному носії становить близько 0,9 долара. І музикант отримує роялті, яке традиційно становить 10-15 відсотків від цієї суми. Тобто десяту частину долара. Як ми бачимо, різниця становить два порядки.

При цьому, якщо вірити останньою статистикою, в 2015 році доходи лейблів звукозапису від продажів в потокових сервісах вперше перевищили доходи від торгівлі фізичними носіями, так і доходи від збуту цифрових копій. Тобто у лейблів і стриминговых сервісів справи йдуть чудово, а ось музикантам ще, мабуть, доведеться з ними серйозно поговорити.

***

Туреччина стала жертвою однієї з найбільш масштабних витоків особистих даних в історії. Невідомі хакери “залили” на FTP інформацію про майже п’ятдесяти мільйонів жителів країни. Файл розміром в 6 гігабайт в разархивированном вигляді містить імена, прізвища, домашні адреси, а також дати народження, особисті цивільні номери та імена батьків.

Перші ж три імені, які винесені на “головну сторінку” FTP — це президент Туреччини Тайіп Ердоган, його попередник Абдулла Гюль, а також нинішній прем’єр-міністр Ахмет Давутоглу. Власне, хакери прямо заявляють, що випробовують неприязнь до Ердогана, який, цитата, “руйнує країну”. Також зломщики затаїли образу на кандидата в американські президенти Дональда Трампа, який, на їхню думку, розуміє в управлінні країною ще менше, ніж Ердоган.

Наскільки значима ця витік, поки сказати важко. Але про те, що бази даних турецьких спецслужб і поліції були зламані, раніше неодноразово оголошували. Останній раз, в лютому, про це заявила відома група хакерів Anonymous. Один з турецьких IT-журналістів у своєму Twitter підтвердив, що інформація в оприлюдненому списку повністю відповідає дійсності, однак він звернув увагу, що наймолодший фігурант витоку народився в 1990 році. А оскільки база даних містить тільки повнолітніх громадян, вкрадена вона була, швидше за все, аж 2008.

До того ж оприлюднені дані навряд чи допоможуть зловмисникам — ні номерів рахунків, ні навіть номерів телефонів там немає. Виключно базова інформація, яку при бажанні можна відшукати, навіть не будучи хакером. У деяких країнах, наприклад, у Швеції, подібні досьє вже давно структуровані, проіндексовані і відкрито доступні у всесвітній мережі. Неважко згадати, що не так давно набагато більш детальні бази даних продавалися на дисках в переходах московського метро.

Оставить ответ