Вести.net: творці Siri розробили електронного помічника нового покоління

размещено в: Новости | 0
Вести.net: творці Siri розробили електронного помічника нового покоління
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Принципово новий голосовий помічник для смартфонів: творець одного з найбільш поширених цифрових асистентів показав щось, що обіцяє стати новим способом спілкування людини з світом цифрових товарів і послуг. Чим нова система відрізняється від існуючих і чому до цієї теми так багато уваги?

Творці Siri розробили електронного помічника нового покоління.

На минулому в Нью-Йорку конференції Disrupt колишні співробітники Apple Даг Киттлаус і Адам Чейер продемонстрували нового цифрового асистента по імені Viv.

Робота над Viv почалася 4 роки тому після того, як Киттлаус Apple продав свій стартап Siri. Вперше про розробку нового помічника Киттлаус оголосив у 2014 році, пообіцявши, що новий цифровий асистент зможе “зробити все, що попросить користувач”.

Головна особливість новинки полягає у здатності асистента працювати зі сторонніми додатками. Viv — це відкрита платформа, яка вже підтримує близько 50 сервісів, за допомогою яких користувач може замовити всілякі товари, забронювати ресторани і викликати таксі. Всі ці дії Viv виконує автоматично, все, що потрібно зробити користувачеві, це віддати команду. Як і інші електронні помічники, Viv вміє розуміти людську мову.

Крім цього, асистент може визначати намір користувача і триматися в контексті розмови, тобто пам’ятає, про що її запитували кілька хвилин тому.

“Відправ мамі квіти на день народження”. Наші друзі з компанії pro flowers пропонують кілька опцій, але моїй мамі подобаються тюльпани. “Як щодо тюльпанів?” — це мені підходить. Вона знає, де живе моя мама, і мені нічого не треба вводити. Квіти вже в дорозі”, — говорить творець Viv Даг Киттлаус.

За словами Киттлауса, Viv не має заздалегідь запрограмованими варіантами відповіді. При кожному голосовому запиті створюється нова виконавча програма, яка знаходить і пов’язує всі необхідні сервіси, генерує інтерфейс і діалог з користувачем. Можна сказати, що Viv — це програма, яка пише саму себе. І це робить Viv дуже гнучким інструментом, який легко масштабується для виконання будь-яких завдань. Киттлаус продемонстрував цей механізм на прикладі, як було заявлено, набагато більш складного запиту.

- Буде тепліше 20 градусів біля мосту Золоті Ворота післязавтра після п’ятої вечора?

“За 10 мілісекунд Viv написала програму з 44 кроків. Вона з’ясувала з контексту, що міст Золоті Ворота — це пам’ятка, а “післязавтра” — це певний день тижня. І підключила всі необхідні для відповіді на запит сервіси”, — пояснює Киттлаус.

У компанії вважають, що Viv дасть користувачам єдиний голосовий інтерфейс для взаємодії з усіма існуючими додатками, а розробники отримають в особі асистента новий канал для розповсюдження всіляких сервісів і товарів.

З цією точкою зору згодні аналітики. На їхню думку, індустрію чекає новий зсув у бік універсальних асистентів з-за того, що споживачі втомилися від додатків. За статистикою, користувачі скачують менше однієї програми на місяць і, в основному, користуються лише трьома додатками на своїх смартфонах. Саме з-за цього розробники намагаються впровадити в найбільш популярні програми — месенджери або пошту — нові можливості. Приміром, ботів, як це робить Telegram, Microsoft і Facebook.

Примітно, що основним платформодержателям — Apple і Google — практично не потрібно популяризувати окремі додатки. Їх цифрові асистенти — Siri і Google Now — вже вбудовані в прошивку смартфонів. І з-за цього вони вже володіють колосальною аудиторією. Однак через закритість платформ вони практично не пов’язані зі сторонніми додатками і за великим рахунком виконують тільки функції голосового пошуку в Інтернеті. Багато в чому з-за цього у них з’являються все нові, незалежні від платформи конкуренти. Такі як, наприклад, Hound, а тепер і Viv. Втім, досі не відомо, чи залишиться Viv самостійним або буде проданий великому гравцеві, як коли-то Siri.

Оставить ответ