Вести.net: відмову від Flash і розумна одяг

размещено в: Новости | 0
Вести.net: відмову від Flash і розумна одяг
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Зміна епох в IT-світі: технологія Flash, схоже, остаточно покидає Інтернет, а в звичну, офлайновую, життя входять розумні тканини. На чому тепер будуються інтерактивні сайти і на що схожа міняє колір одяг?

Компанія Google оголосила про поступове припинення підтримки технології Adobe Flash в браузері Chrome. До кінця 2016 року Google Chrome буде програвати Flash без додаткових дій користувача тільки на 10 сайтах: це YouTube, Facebook, Yahoo, Live, Twitch, Amazon, а також Vk.com, Yandex.ru, Ok.ru і Mail.ru. Таку вибірку в Google пояснили тим, що всі зазначені сайти найбільш часто використовують технологію Flash порівняно з іншими сайтами в Інтернеті. Ці дані були зібрані на основі статистики, яку компанія отримує з браузера Chrome.

У компанії обіцяють, що протягом року список буде змінюватися, а рівно через рік компанія планує його очистити. Далі хід подій не зовсім зрозумілий. Можливо, номінально підтримка Flash Chrome збережеться, але вона автоматично не буде включатися вже ні на яких ресурсах.

Причина відмови від Flash обґрунтовується тим, що “хоча Flash відіграє ключову роль у відображенні складного контенту на веб-сайтах, сьогодні у багатьох ситуаціях HTML5 пропонує більш високу зручність, менший час завантаження і більш низьке споживання заряду акумулятора. Іншими словами, технологія HTML5 досягла стадії готовності”.

Насправді, ще в минулому році Google почав процес поступового позбавлення від технології Flash в своїх продуктах. В січні 2015 року від Flash відмовився найбільший у світі відеохостинг YouTube, в якому тепер за замовчуванням застосовується HTML5-плеєр. А через місяць Google почала самостійно конвертувати оголошення з технології Flash на HTML5 в своїй рекламній мережі. І вже в червні цього року власники акаунтів втратять можливість завантажувати в Google Display Network і DoubleClick оголошення, створені з допомогою Flash-технології.

Цікаво, що зараз Google називають однією з основних компаній серед тих, хто прагне позбавити Інтернет технології Flash. Першою це почала робити Apple, яка майже десять років тому, в 2007 році, не стала додавати підтримку цієї технології в iPhone, а пізніше і в iPad. Тоді це виглядало зухвало, адже Flash став в Інтернеті стандартом в області видеовещания і у виробництві браузерних ігор. Adobe, правда, намагалися проникнути зі своїм продуктом на iPhone, але безуспішно. Apple, по суті, не пустив Flash на поле мобільного інтернету. І ось Google закриває перед технологію від Adobe двері і великого веба.

***

Ідеї розумного одягу, схоже, продовжують розбурхувати уми розробників і програмістів. Раніше ми розповідали про провідних волокнах, які здатні зробити з будь-якої тканини тачпад, а також про гнуться і растягивающихся акумуляторах, які виглядають як звичайні поясні ремені або ремінці для годинників. З’явився ще один цікаві проект — Ebb пропонує змінювати кольору вашого одягу за вашим бажанням. Правда, поки цей процес відбувається дуже швидко.

У Каліфорнійському університеті в Берклі з допомогою введення термохромных пігментів в нитки створили технологію, яка змінює колір тканини у відповідь на вплив електричним струмом. За словами Лаури Девендорф, засновника проекту Ebb, команда довго вивчала варіанти використання такої тканини, її геометрію при в’язанні гачком або створення полотна на ткацькому верстаті, щоб створити унікальні естетичні ефекти. Дослідження проводилося спеціально з командою модельєрів і дизайнерів, щоб зрозуміти потенціал застосування динамічних тканин в повсякденному житті. Термохромний пігменти в нитках змінюють колір повільно, іноді майже непомітно, що можна застосувати для “заспокійливої анімації”, а значить можна конструювати одяг і декорувати тканинами інтер’єри, які можуть змінювати кольори в залежності від контексту.

За повідомленням видання Gizmodo, команда Ebb зараз працює в напрямку скорочення часу, який потрібен для зміни кольору тканини. Тоді, за словами Лаури, можна буде пограти з візерунками та детальними зображеннями.

Цікаво, що Ebb — спільний проект Університету Берклі і гуглівського інкубатора ATAP, в стінах якого працює Іван Пупырев, виходець з Росії, який заснував підрозділ Жаккард (Jacquard), сосредоточившееся на перетворенні одягу в інтерфейс управління технікою допомогою провідних ниток. Ідеї цього проекту малюють майбутнє, в якому ми можемо подивитися на рукав пальто і побачити, чи є у нас якісь нові повідомлення електронної пошти, змінити колір нашого спорядження в залежності від зміни обстановки або погодних умов. Ідеї, на перший погляд, здаються настільки футуристичними, що в них важко повірити. Однак у гуглівського Jacquard вже є спільний проект з виробником джинсового одягу levi’s.

Оставить ответ