Вести.net: вільний доступ до прокату

размещено в: Новости | 0
Вести.net: вільний доступ до прокату
1 голосов, 4.00 общий. рейтинг (83% сумма)

Масове викрадення у правовласників ще не вийшли на екрани фільмів перетворюється в різдвяну традицію. Другий рік поспіль хакери випускають у вільний доступ десятки картин, які ще не те що не вийшли на дисках, але навіть не потрапили в кінопрокат. Першими від піратів з угрупування Hive-CM8 постраждали найбільш очікувані картини цього року — “Вижив” з Леонардо Ді Капріо і “The Hateful Eight”, другий вестерн Квентіна Тарантіно, в Росії анонсований як “Мерзенна вісімка”. Обидва фільми потрапили в торренти 20 грудня, в той час як в кінотеатрах їх почали показувати лише 25-го.

Хакери супроводили торренти попередженням, що у них є ще близько 40 новітніх картин, і все одні будуть поступово потрапляти в Мережу. Але спочатку — найбільш “розкручені”.

Як і в минулому році, всі фільми виходять у відмінній якості DVD-rip. Це означає, що піратські копії були зроблені з дисків, які поширюються правовласниками “серед своїх” — наприклад, кінокритиків або членів журі фестивалів. Причому цифрового підпису поліції вже вдалося встановити один з вихідних дисків. Його адресатом був керівник кінокомпанії Alcon Entertainment, відомий голлівудський “бос” Ендрю Косів. Сам він, втім, заявив, що ніякого диска в очі не бачив, а в отриманні посилки розписався якийсь безызвестный офісний клерк. Словом, кінці у воду. Але на цей раз у слідства є хоч якісь зачіпки.

Серед інших анонсованих фільмів — продовження історії Роккі Бальбоа, спортивна драма “Крід” Сильвестра Сталлоне, а також “Легенда” з Томом Харді і “В серці моря”, пригодницький трилер за мотивами роману Германа Мелвілла “Мобі Дік”. До цього моменту всі ці картини вже демонструються у кінотеатрах, по зрозумілих причин великі американські ЗМІ, які і виявили витік, зволікали з публікаціями, щоб не створити піратам додаткову аудиторію. Втім, не сильно допомогло. Наприклад, за даними порталу Torrent Freak, “Огидну вісімку” вже роздають через торрент-клієнти більше мільйона чоловік.

Правовласники поки не підраховували збитки, але нинішній злом вже називають найбільшим в історії кіноіндустрії.

Нагадаємо, що якщо в цьому році від злому постраждали майже всі великі кіностудії Голлівуду, то в минулому такою ж поставила антирекорд поодинці Sony Pictures. До виходу в прокат у файлообмін потрапили чотири фільми — Fury (в російській локалізації “Лють”), Annie, Mr. Turner і Still Alice.

Втім, це були ще квіточки. Пізніше виявилося, що, окрім фільмів, хакери викрали у Sony купу інших даних. Одного разу вранці, коли співробітники центрального офісу компанії прийшли на свої робочі місця, вони побачили на екранах комп’ютерів замість звичного робочого столу картинку з обіцянкою розсекретити “найбільш чутливу для Sony інформацію”. При цьому, хакери зламали відразу кілька промо-спільнот в твіттері, розмістивши там ще одну картинку, з особою гендиректора Sony Pictures Майкла Лінтона і написом: “Ви, злочинці, включаючи Майкла Лінтона, підете прямо в пекло. Ніхто вам не допоможе”.

У перші дні після злому, як писало видання The Los Angeles Times з посиланням на співробітників Sony, в компанії були в буквальному сенсі виведені з ладу всі комп’ютери. За словами одного з працівників, “полетів навіть факс”, люди були змушені телефонувати стаціонарними телефонами, а замість електронної пошти використовувати ручку і папір.

Приблизний підрахунок показав, що в загальній складності хакери викрали більш 11 терабайт інформації. Причому, зі слів анонімних представників Sony, багато з файлів ставилися до секретної документації, в тому числі фінансової, про яку не міг знати ніхто, крім керівництва корпорації. Наприклад, серед викрадених даних були копії паспортів та номери рахунків багатьох акторів.

Масштаби трагедії виявилися настільки шокуючими, що і версії злому були одна неймовірніша іншого. Так, за однією з них, Sony атакували північнокорейські кибербойцы, щоб помститися за фільм “Інтерв’ю” з Сетом Рогеном, за сценарієм якого американські журналісти були найняті ФБР, щоб убити Кім Чен Ина. Жарти жартами, але північнокорейський лідер обіцяв жорстоке покарання і злом Sony, мабуть, надав вага його словами. Фільм заборонили в широкому прокаті, однак прем’єра все одно відбулася, в Google Play, Xbox Video і YouTube. Крім того, фільм легально і платно поширювався через торренти.

В кінцевому підсумку у зломі Sony звинувачували і російських хакерів: код шкідливого ПЗ, яке використовували зловмисники, знайшли російські слова. Однак уточнювалося, що мова йде про окрему атаці, яка не має нічого спільного з подіями, описаними вище. Словом, наприкінці 2014-го Sony не зламував, схоже, лише ледачий.

Оставить ответ