Вести.net: Хbox пристосують для Windows 10, а у Apple злякалися невзламываемого Telegram

размещено в: Новости | 0
Вести.net: Хbox пристосують для Windows 10, а у Apple злякалися невзламываемого Telegram
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Microsoft перетворить Хbox Опе в ігровий ПК

Глава ігрового підрозділу Microsoft Філ Спенсер оголосив про злиття ігрових платформ компанії.

За його словами, Microsoft планує створити якусь єдину платформу для так званих “універсальних додатків Windows, які можуть працювати на всіх типах пристроїв під управлінням Windows 10: смартфонах, планшетах, консолях Хbox, а також ПК.

Здається, ніби в Microsoft відмовляються від однієї з головних особливостей консольного бізнесу — ексклюзивних ігор, які випускаються тільки для однієї приставки і не виходять на конкуруючих платформах. Таким чином, ігрові серії, традиційно виходили тільки для Хbox, наприклад гоночний симулятор Forza Motorsport і шутер Gears of War, тепер стануть доступні звичайним користувачам ПК.

Крім цього, в Microsoft хочуть скасувати та іншу відмінну особливість приставок — їх фіксований життєвий цикл. Традиційно приставки проектують таким чином, щоб їх залізо зберігало актуальність протягом 7-8 років. Такий підхід дозволяє розробникам оптимізувати їх ігрові движки під конкретне залізо, а користувачам — не думати про системні вимоги для ігор. Проте в Microsoft вирішили відійти від цієї концепції. За словами Філа Спенсера, “залізо” приставки, тобто відеокарта і навіть процесори, будуть оновлюватися. Таким чином, користувачі зможуть поліпшити свій Хbox, щоб запускати більш вимогливі ігри. Але для розробників це скоріше мінус, так як їм доведеться створювати ігри не для конкретного заліза, а з урахуванням усіх можливих конфігурацій приставок.

Можна сказати, що цими рішеннями Microsoft після багаторічних інвестицій в розвиток бренду Xbox фактично йде з консольного ринку, перетворюючи свою приставку в традиційний ігровий комп’ютер.

Таким чином на консольному ринку в його класичному розумінні стане на одного гравця менше. При цьому провідна сьогодні PlayStation 4 теж незабаром обзаведеться функцією відтворення ігор на ПК і Mac. Цю можливість повинні додати разом з новою прошивкою. Принципів її роботи поки не розкривають, але можна припустити, що мова йде про вже існуючу функції Share Play, завдяки якій володар Playstation може передати управління іншому користувачеві Інтернету.

Що стосується третього найбільшого гравця на ринку консолей — Nintendo, то зараз японська компанія готується до запуску нової приставки, що отримала кодову назву NX. За чутками, її потужності дозволять їй конкурувати з Playstation 4 і Xbox One. Не виключено, що вона також буде підтримувати і пристрої віртуальної реальності.

***

Юрист Apple назвав Telegram небезпечним і не піддається злому

У США триває судовий розгляд між Apple і ФБР у справі про розшифровку даних з iPhone стрілка з Сан-Бернандіно. ФБР, посилаючись на закон 1789 року, вимагає, щоб Apple створила спеціальне програмне забезпечення, за допомогою якої бюро могло б обійти системи захисту iPhone. Представники Apple, в свою чергу, відмовляють ФБР, аргументуючи свою позицію тим, що створення такої програми може скомпрометувати методи захисту даних Apple і нашкодити користувачам по всьому світу.

Для вирішення цього питання не вистачило двох судових засідань. Суди винесли різні рішення: один — на користь ФБР, інший — на користь Apple. Тепер розгляд перенеслося в Конгрес, де голова Боб Гудлатт висловив думку про те, що злом телефону, можливо, все одно не допоможе ФБР у їх розслідуванні.

“Якщо вас змусять створити таке і з його допомогою зламають чотиризначний пароль телефону, не виявлять на телефоні інші програми, над якими у Apple немає ніякого контролю? Мова йде про програмах або інших методів зв’язку, які користувачі можуть самі встановити на телефон”, — заявив голова Конгресу Боб Гудлатт.

Відповідаючи на це питання, головний юридичний консультант Apple Брюс Сьюелл погодився з головою Конгресу, пославшись на існування добре захищеного месенджера Telegram. У своїй промові Сьюелл двічі обмовився, назвавши програму “телеграфом”.

“Одне з найбільш шкідливих програм, які ми бачили серед використовуваних терористами, це щось під назвою Telegraph. Це додаток, Telegraph, може бути встановлено на будь-який телефон, не тільки Apple, його можна завантажити безкоштовно або з Інтернету, або завантажити за межами країни. Це абсолютно невзламываемый метод комунікації. Якщо Apple змусять створити операційну систему, яка знизить безпеку смартфонів десятків або сотень мільйонів невинних людей, то це вдарить по нашій безпеки і ніяк не торкнеться терористів”, — підкреслив головний юрисконсульт Apple Брюс Сьюелл.

З чим пов’язана ця непряма атака на Telegram, який теж перебуває під тиском держав, невідомо. Ймовірно, Apple просто розчищає місце для власного месенджера. Про нього поки нічого не відомо, однак можна припустити, що його головною особливістю буде висока ступінь безпеки. Це підтверджує недавній перехід в Apple одного з розробників месенджера Signal, який вважається настільки захищеним, що ним користується сам Едвард Сноуден.

Творець месенджера Telegram Павло Дуров виступив на захист Apple і підтримав главу компанії Тіма Кука в його боротьбі проти ФБР. Раніше, в листопаді минулого року, Telegram на прохання Apple вилучили понад 600 публічних каналів, пов’язаних з забороненою в Росії терористичною організацією ИГИЛ. Однак видавати дані своїх користувачів урядам різних країн в Telegram як і раніше відмовляються. Творці месенджера не раз проводили конкурси на злом своїх алгоритмів шифрування, але перемогти у них донині нікому не вдалося.

Оставить ответ