Вести.net: знайдений творець криптовалют

размещено в: Новости | 0
Вести.net: знайдений творець криптовалют
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Найбільша загадка сучасної IT-індустрії — хто стоїть за винаходом криптовалют – розкрито. Принаймні, з’явився чоловік, який взяв цю відповідальність на себе. Але чи правду він говорить? А якщо ні, то навіщо весь цей спектакль?

Зарубіжна IT-преса за цьому тижні опублікувала сенсаційні заголовки. Нібито був офіційно знайдено легендарний Сатоши Накамото, “батько” кріптовалюти Биткоин. Їм опинився австралійський підприємець Крейг Райт, що підтвердило витоку піврічної давнини. Тоді, нібито випадково, були виявлені архівні пости з персонального блогу Райта, в яких він, за кілька місяців до появи биткоина, описував роботи над криптовалютой. А пізніше, в день релізу електронних монет, першим про це написав.

Тепер же Райт особисто вийшов до публіки і заявив, що він і є Сатоши Накамото, і готовий це довести. Захід з “доказом” було організовано в Лондоні з великим розмахом, доказом служили електронні підписи биткоин-майнер з перших блоків монет, якими міг володіти тільки особисто Накамото. Серед запрошених експертів був і нинішній глава Bitcoin Foundation Гевін Андерсен, який у своєму пості на Реддите, заявив, що у нього немає ніяких сумнівів — Райт і є Сатоши Накамото.

Однак допитливі гіки, що сидять на профільних форумах, почали глибоко копати історію з викриттям. І з’ясувалося, що в неї все не так просто.

По-перше, уважно перевірили ті самі архівні пости в блозі, які в грудні минулого року представлялися як докази особистості Накамото. Виявилося, що вони були навмисно датовані заднім числом. В два з них згадки про криптовалюте були вписані після 2013 року, а одна з публікацій і зовсім належала до 2014. Це, звичайно, не доводить, що Крейг Райт — не Накамото. Але й віри в правдивість його камінг-ауту не додає.

По-друге, гики перевірили сам метод верифікації, яким Райт публічно себе ідентифікував. Електронні підписи, нібито згенеровані разом з попередніми блоками биткоинов, які міг створити тільки особисто Накамото, перевірялися наступним чином. Як пише головний адміністратор Bitcoin Foundation Гевін Андерсен, який був присутній на процедурі, кур’єра відправили в магазин за новим, “чистим” PC. Після цього на комп’ютер завантажили один з клієнтів для роботи з биткоинами, Electrum. І вже за допомогою цієї програми перевірили електронний підпис, надану Райтом.

Треба зазначити, що подібна процедура верифікації доступна будь-якому користувачеві Electrum. Тобто документ з електронним підписом “Накамото” можна було просто опублікувати у відкритому доступі, щоб кожен бажаючий міг перевірити його справжність. Це зняло б усі сумніви. Однак і електронний підпис, і ноутбук, на якому вона перевірялася, Райт забрав, пояснюючи це тим, що боїться передчасних витоків у пресу. Що трохи дивно, якщо врахувати, що все це відбувалося на прес-конференції.

Пізніше адміністрація Electrum заявила, що ні з одного з її серверів, обслуговуючих Великобританії, в день підтвердження особи Райта-Накамото клієнта не скачували. Якщо врахувати, що Electrum є найбільш “легким” і малозахищеним биткоин-клієнтом, напрошується думка про те, що вся гучна процедура верифікації була постановкою.

Виникає закономірне питання — навіщо це потрібно Райту, і чому саме зараз? Можливий відповідь криється в минуле цієї людини. У Лондоні він виявився не просто так. Він втік від влади Австралії, які звинувачують його в махінаціях з податками. Треба зазначити, що Райт дійсно є власником великого биткоин-гаманця і має кілька фондів, організованих на ці самі биткоины. Справа в тому, що в Австралії за інвестиції в наукову роботу покладаються податкові відрахування. Так от, в останні роки Райт займався тим, що на криптовалюту організовував компанії, які нібито займалися науковими розробками. Проте ці розробки виявилися фікцією.

Наприклад, два суперкомп’ютера, що входять до списку 500 найпотужніших машин подібного роду, створені, за заявою Райта, у співпраці з відомою компанією SGI, ніколи не існували. У керівництві SGI підтвердили, що нічого ніколи не чули ні про Райта, ні про його компанії. Тобто Райт робив наступне: за биткоины створював псевдонаукові компанії, за які отримував цілком справжні податкові компенсації вже не в криптовалюте, а в автралийских доларах. Крім того, Райт залучав інвестиції і з боку. І кілька його інвесторів заявили, щоб підтвердити свою кредитоспроможність, Райт безпосередньо повідомляв їм, що є творцем биткоина.

Не виключено, що один з інвесторів вирішив перевірити цю інформацію — і тут закрутилася вся карусель з “викриттями”. Так чи інакше, всіх, хто був присутній на процедурі ідентифікації, – а це були далеко не останні експерти IT-індустрії, Райт стовідсотково переконав. Втім, найпростіших публічних доказів, наприклад, оприлюднення вищезазначеного цифрового підпису, надано публіці не було. Але і прямих доказів того, що Райт — не Накамото, також немає. Не виключено, що все-таки австралієць дійсно є одним з людей, причетних до створення кріптовалюти, а Сатоши Накамото — це збірне ім’я групи розробників.

Принаймні, в блозі биткоин-девелоперів на порталі Lynux Foundation з’явився користувач з електронним адресою, що асоціювали з цим Сатоши Накамото до його зникнення з Всесвітньої Мережі в 2011 році. Він написав ось такий пост: “Я не Крейг Райт. Ми всі — Сатоши”.

Оставить ответ