Відео: “електроорган” з дисководів і вінчестерів виконав хіт Nirvana

размещено в: Новости | 0
Відео: “електроорган” з дисководів і вінчестерів виконав хіт Nirvana
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Ентузіаст з Польщі Павло Задорозняк спорудив з підручного комп’ютерного заліза “оркестр” Floppotron 2.0, який “переспівав” популярну пісню ” Smells Like Teen Spirit рок-групи Nirvana. Легендарну мелодію виконав масив, що складається з 64 флоппі-дисководів, 8 жорстких дисків і 2 сканерів.

 

Результат вийшов досить близьким до оригіналу — не вистачає хіба що синтетичного голосу Курта Кобейна. “Як це працює? Принцип дуже простий. Кожне пристрій, що оснащується електромотором, здатне генерувати звук. Сканери і флоппі-дисководи використовують крокові двигуни, щоб переміщати голівку з датчиками, які сканують зображення або виконують операції читання-запису на магнітному диску, — пояснив Задорозняк, — Звук, створюваний двигуном, залежить від швидкості руху. Чим швидше — тим вище звук”.

Наприклад, головка вінчестера, яку приводять у рух магніт і котушка, здатна видавати клацаючий звук, схожий на удар по барабану. Аналогічним чином дисководи для гнучких дисків, керовані мікроконтролером ATMega16, можуть імітувати фортепіано або струнний інструмент. Керує “оркестром” додаток, написаний на мові програмування Python 2.7. Умілець розробив його “на деяких нудних лекціях, коли я ще вчився в університеті”.

Floppotron вміє виконувати й інші пісні: приміром, страхітливий “Імперський марш” з “Зоряних воєн” або головну тему до телесеріалу “Поліція Гаваїв” (Hawaii Five-0).

 

 

Джерело: YouTube

Оставить ответ